Verslas

2016.06.07 14:22

„Gazprom“: Kijevas paprašė atnaujinti dujų tiekimą iš Rusijos

ELTA 2016.06.07 14:22

Ukraina planuoja atnaujinti rusiškų dujų importą trečiąjį šių metų ketvirtį, bet tik tuo atveju, jeigu rusiškų dujų kaina bus mažesnė nei Europos tiekėjų kaina, informuoja BBC. Rusijos dujų bendrovės „Gazprom“ vadovas patvirtino, kad gavo bendrovės „Naftogaz Ukrainy“ prašymą. 

Ukrainos bendrovės „Naftogaz Ukrainy“ vadovas Andrejus Koboliovas interviu žiniasklaidai pabrėžė, kad tam „Gazprom“ turės „įtraukti į šiuo metu galiojančią sutartį laikinas pataisas“. Jeigu taip būtų padaryta, Ukraina sutiktų atnaujinti dujų pirkimus trečiąjį metų ketvirtį, tai yra po mėnesio.

„Šiuo klausimu vyksta dialogas“, – sakė „Naftogaz“ vadovas.

„Gazprom“ vadovas Aleksejus Mileris patvirtino, kad gavo Ukrainos bendrovės „Naftogaz Ukrainy“ laišką su prašymu atnaujinti rusiškų dujų importą. Pasak A. Milerio, Ukraina norėtų atnaujinti rusiškų dujų tiekimą 2016 m. antrąjį pusmetį ir pirmąjį 2017 metų ketvirtį.

A. Koboliovas taip pat pareiškė, kad Ukraina už dujas trečiąjį ketvirtį ketina apmokėti lėšomis, gautomis iš Europos rekonstrukcijos ir plėtros banko (ERPB). „Mes planuojame už ERPB lėšas pirkti dujas trečiąjį šių metų ketvirtį“, – sakė jis.

Sausio pabaigoje „Naftogaz“ skelbė, kad 2015 m. dujų importas į Ukrainą iš Europos išaugo dvigubai, o iš Rusijos – sumažėjo perpus.

„Naftogaz“ turi daugiau nei dešimt tiekėjų, iš kurių perka gamtines dujas užsienyje. 

Vėliau bendrovė pareiškė neplanuojanti atnaujinti dujų pirkimo iš „Gazprom“ nuo 2016 m. balandžio 1 dienos, nes antrajam ketvirčiui pasiūlyta dujų kaina yra didesnė nei Europos tiekėjų, praneša bendrovės atstovai.