Naujienų srautas

Verslas2016.06.07 11:47

„Klaipėdos naftos“ mėnesio krova – didžiausia per 8 metus

LRT.lt 2016.06.07 11:47

Į „Klaipėdos naftos“ talpyklas gegužę perkrautas rekordinis, net 875 tūkst. t siekiantis naftos produktų kiekis. Paskutinį kartą panašus kiekis per mėnesį buvo krautas 2008-ųjų kovą, rašoma „Klaipėdos naftos“ pranešime spaudai. 

Klaipėdos naftos terminalo ir Subačiaus kuro bazės krova gegužę augo 24 proc. lyginant su praėjusių metų geguže. Iš viso per penkis šių metų mėnesius į abiejų terminalų talpyklas perkrauta 3,7 mln. tonų naftos produktų, o tai yra beveik 38 proc. daugiau nei atitinkamu periodu pernai. 

Pagrindinės krovos augimo priežastys susijusios tiek su vietinės produkcijos, tiek su tranzitinių krovinių iš Baltarusijos gamyklų augimu.

Suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) terminalas gegužę išdujino ir į gamtinių dujų perdavimo sistemą patiekė dvigubai didesnį dujų kiekį nei pernai – 1,406 tūkst. MWh gamtinių dujų, o per penkis mėnesius vartotojams iš terminalo patiekta 7.884 MWh. 

„Pasaulinė naftos paklausa pirmąjį ir antrąjį šių metų ketvirčiais augo, šios tendencijos natūraliai atsispindėjo ir mūsų bendrovės krovos rezultatuose. Gamtinių dujų tiekimo augimas buvo sąlygotas didesnio nei pernai terminalo naudotojų skaičiaus ir šio resurso paklausos“, – komentuoja Mantas Bartuška, AB „Klaipėdos nafta“ generalinis direktorius. 

Gegužę fiksuotas iš naftos produktų krovos gautų pajamų augimas, siekiantis 8,1 proc. Iš šios veiklos bendrovės gautos pajamos gegužę siekė 4 mln. Eur. SGD terminalo preliminarios pardavimo pajamos gegužę siekė 6 mln. Eur, jos yra 11 proc. didesnės nei pernai gegužę. Iš SGD terminalo, kurio veikla reguliuojama valstybės, gaunamos pajamos yra lygios vienai dvyliktajai 2016-iems metams Valstybinės kainų ir energetikos kontrolės komisijos patvirtintų skystinimo veiklos pajamų bei faktiškai surinkto išdujinimo tarifo pajamoms už periodą. Per penkis mėnesius šios pajamos sudaro 29 mln. Eurų. Iš viso bendrovė nuo metų pradžios gavo 48,7 mln. Eur (t.y. 7,5 proc. daugiau) pajamų nei pernai. 

Valstybei priklauso 72,32 proc. „Klaipėdos naftos“ akcijų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi