Verslas

2016.06.07 10:21

Naujasis socialinis modelis: siūlo, kad smulkieji verslininkai daugiau mokėtų „Sodrai“

Seimas plenariniame posėdyje imasi svarstyti dar vieną naujojo socialinio modelio dalį – valstybinio socialinio draudimo įstatymus. Siūloma, kad „Sodrai“ didesnes įmokas turėtų mokėti smulkusis verslas,  tačiau po svarstymo socialinių reikalų komitete išaugo valstybės įsipareigojimai vaikus auginantiems tėvams.

Seimo Socialinių reikalų komitetas pritarė, kad ateityje didesnes vaiko priežiūros išmokas gautų tėvai, kuriems iš karto gimtų daugiau nei vienas vaikas. Be to siūloma grąžinti iki krizės mokėtas motinystės pašalpas: kol vaikui sueis vieneri metai – 100  proc. vieno iš tėvų uždarbio, o iki sueis dveji metai – 85 proc. Tam „Sodros“ biudžete papildomai reikėtų 140 mln. eurų. Komiteto pirmininkė Kristina Miškinienė sako, kad tai būtų per didelė našta „Sodrai“. 

Naujajame socialinio draudimo projekte siūloma išplėsti asmenų, mokančių įmokas, ratą. Individualių įmonių ir mažųjų bendrijų savininkus planuojama apdrausti ligos bei motinystės draudimu. Įmokas pensijai turėtų mokėti ir smulkūs ūkininkai, tantjemas gaunantis asmenys. Komitetas nepritarė, kad būtų įvestos „Sodros“ įmokų lubos, kaip numatė naujojo socialinio modelio kūrėjai. Dėl šių ir kitų siūlymų apsispręs visas Seimas