Verslas

2016.06.06 16:37

Dosnusis birželis: pensininkai pinigų gaus triskart

Martynas Žilionis, DELFI.lt2016.06.06 16:37

Šis mėnuo Lietuvos pensininkams bus vienas iš dosniausių. Be įprastinių pensijų, „Sodra“ jiems mokės ir dviejų rūšių kompensacijas: eilinę porciją senųjų, mokamų dar nuo 2014 m., ir pirmą dalį naujųjų, numatytų dirbusiems senjorams.

Pastarieji (jų yra apie 100 tūkst.), šįkart gaus pirmąjį trečdalį kompensacijų – kiekvienas vidutiniškai maždaug po 400 Eur, kaip tai nustatyta prieš metus priimtame Senatvės ir valstybinių pensijų, sumažintų dėl draudžiamųjų pajamų turėjimo, kompensavimo įstatyme.

Šįkart dirbusiems pensininkams iš viso bus išmokėta apie 42,6 mln. Eur. Panašią sumą dirbusiems pensininkams bus išmokėta dar du kartus – 2017 m. bei 2018 m.

Dar apie 16 mln. Eur šį mėnesį gaus maždaug 500 tūkst. gyventojų.

Šios kompensacijos mokamos vadovaujantis 2014 m. priimtu įstatymu, pagal kurį kompensuojamos senatvės, išankstinės senatvės ir netekto darbingumo (invalidumo) pensijos, sumažintos 2010 m. ir 2011 m. taikant Vyriausybės patvirtintą mažesnį einamųjų metų draudžiamųjų pajamų dydį. Jos baigiamos mokėti šių metų gruodį.

„Sodros“ atstovas Rytas Stalnionis DELFI informavo, kad kompensacijos bus išmokamos įprastomis datomis – į namus bus nešiojamos kartu su senatvės pensijomis (birželio 10–26 dienomis).

Į sąskaitas bankuose kompensacijos bus mokamos atskirais mokėjimais, todėl gyventojai jų dar nematys tą dieną, kai įprastai gauna pensiją.

„Sodra“ planuoja dirbusių pensininkų kompensacijas į gavėjų sąskaitas pervesti birželio 22 d., o kitas kompensacijas – birželio 15 d.

Be to, dirbusieji pensininkai, kuriems apskaičiuotos kompensacijos, turėtų gauti laiškus su informacija, kaip jiems kompensacijos apskaičiuotos ir kada bus išmokėtos.

Pradėjus mokėti naujas kompensacijas gali padaugėti atvejų, kai pinigus iš senjorų bando išvilioti sukčiai. „Sodra“ ne kartą yra įspėjusi, kad jos darbuotojai nevaikšto pas gyventojus į namus.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt