Verslas

2016.06.06 12:15

Norvegijoje 2025 m. gali nelikti kuru varomų automobilių

LRT.lt2016.06.06 12:15

Keturios valdančiosios Norvegijos partijos pasiekė susitarimą uždrausti kuru varomų automobilių pardavimą 2025 m., praneša vietinis leidinys „Dagens Næringsliv“.

Konservatorių, Progreso, Krikščionių demokratų ir Liberalų partijos sukirto rankomis dėl „revoliucingo pasiūlymo“, kurį šių metų balandį pateikė Progreso partijos atstovas Tordas Lienas. Norvegija galbūt taps pirmąja valstybe pasaulyje, uždraudusia kuru varomas transporto priemones.

Partijos turi didelių ambicijų: siekia, kad „nauji privatūs automobiliai, autobusai ir lengvosios komercinės transporto priemonės“ į orą neleistų teršalų. Tai turėtų įsigalioti nuo 2025 m., o 2030 m. tokia pati tvarka galiotų ir 75 proc. tarpmiestinių autobusų, 50 proc. naujų sunkvežimių.

„The Next Web“ duomenimis, Norvegijoje jau yra 24 proc. elektromobilių, todėl ji yra „daugiausia automobilių įsigijusi šalis“.

Elektromobilių kompanijos „Tesla“ įkūrėjas ir vadovas Elonas Muskas pasveikino Skandinavijos šalies planus išsiųsdamas „Twitter“ žinutę: „Ką tik išgirdau, kad Norvegija uždraudė naujų benzininių automobilių pardavimą 2025 m. Kokia nuostabiai puiki šalis. Jūs valdote!!“

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt