Verslas

2021.04.15 09:49

„Biržos laikmatis“: naftos kaina šoktelėjo sumažėjus atsargoms JAV

Eduardas Petrulis, SEB banko Rinkos tyrimų skyriaus vyr. finansų analitikas2021.04.15 09:49

Akcijų rinkoje – kriptovaliutų biržos debiutas.

Pirmąją prekybos NASDAQ akcijų biržoje dieną „Coinbase“ akcijų kaina, palyginti su atidarymo kaina, smuktelėjo 14 proc., o kapitalizacija prekybos sesijos pabaigoje siekė 86 mlrd. JAV dolerių. JAV akcijų indeksai trečiadienį smuktelėjo („S&P 500“-0,41 proc., NASDAQ -0,99 proc.), šiek tiek pakilo tik pramonės sektoriaus „Dow Jones“ (0,16 procento). Akcijų kainų kintamumas išlieka arti žemiausio lygio per pastaruosius 14 mėnesių. FED vadovas J. Powellas pareiškė, kad mažinti kiekybinio skatinimo mastą ketinama gerokai anksčiau, negu bus keliama bazinė palūkanų norma. J. Powello nuomone, mažai tikėtina, kad pilnas užimtumas ir tvarus 2 proc. kainų augimo tempas būtų pasiektas iki 2022 m. (šių dviejų tikslų įgyvendinimą FED ne kartą įvardijo kaip būtinas prielaidas pinigų politikos griežtinimui).

Ketvirtadienį Vienoje Irano ir kitų šešių šalių atstovai dar kartą susitiks aptarti susitarimo dėl Irano branduolinės programos. Europos šalių diplomatai pranešė, kad po sekmadienį įvykusio incidento viename iš Irano branduolinių objektų, dėl kurių Iranas kaltina Izraelį, susitarimo tikimybė sumažėjo.

„Brent“ tipo naftos kaina vakar pakilo 4,57 proc., iki 66,58 JAV dolerio už barelį. Naujausi duomenys rodo, kad JAV gerokai sumažėjo žaliavos atsargos, kas rodo stiprėjančią paklausą.

Ketvirtadienio rytą pasirodė žinia, kad J. Bideno administracija ketina įvesti sankcijas Rusijos pareigūnams ir bendrovėms dėl kibernetinių išpuolių ir kišimosi į rinkimus. Rublio kursas JAV dolerio atžvilgiu smuktelėjo 1,51proc., iki 92,20 rublių už eurą.

Baltijos šalių akcijų indekso teigiamų pokyčių serija nutrūko. OMXB vertė trečiadienį po aštuonias prekybos sesijas užsitęsusio kilimo smuktelėjo 0,20 procento. Pirmojo ketvirčio rezultatus paskelbusios „Tallinna Kaubamaja Grupp“ akcijos atpigo 0,74 proc., Šiaulių banko akcijų kaina smuktelėjo 1,03 procento. „Merko Ehitus“ (-0,25 proc.) jau pasibaigus prekybai paskelbė apie gyvenamųjų namų kvartalo Taline trečiojo statybos etapo pradžią, kurio metu bus pastatytas pastatas su 48 butais.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt