Verslas

2016.06.03 15:18

JAV ir Ukraina pasirašė susitarimą dėl milijardo dolerių paramos dalies

ELTA 2016.06.03 15:18

Ukrainos valdžia ir JAV pasirašė susitarimą dėl trečios paramos dalies, tai yra vieno milijardo dolerių, skyrimo Kijevui, praneša Ukrainos finansų ministerijos spaudos tarnyba.

„Birželio 3 dieną Ukrainos ir JAV vyriausybės pasirašė dvišalį susitarimą dėl trečiosios kreditinių garantijų dalies – vieno milijardo dolerių – skyrimo Ukrainai. Dokumentą pasirašė Ukrainos finansų ministras Aleksandras Daniliukas ir Jungtinių Valstijų ambasadorius Ukrainoje Jeffrey Payette`as bei įgaliotasis USAID misijos atstovas Joelis Sandefuras“, – teigiama pranešime.

„Šios lėšos bus skirtos labiausiai pažeidžiamiems ekonominiams veiksniams palaikyti, įskaitant ir siekį priartinti dujų tarifus prie rinkos lygio“, – praneša spaudos tarnyba.

Gegužę JAV planus skirti Ukrainai trečiąją kreditinių garantijų dalį – vieną milijardą dolerių – patvirtino JAV viceprezidentas Joe Bidenas.

Balandžio pradžioje Vašingtonas pareiškė, kad trečiąją kreditinių garantijų dalį Kijevas gaus tik tuomet, kai jam pavyks suformuoti vyriausybę. Ši sąlyga buvo įvykdyta balandį.

2015 metais JAV ir Ukraina pasirašė sutartį dėl 2 mlrd. dolerių vertės kreditinių garantijų skyrimo Ukrainai. Tad bendra Vašingtono Ukrainai skiriama finansinė parama sieks tris milijardus dolerių.