Verslas

2016.06.02 19:03

OPEC generaliniu sekretoriumi išrinktas M. Barkindo iš Nigerijos

ELTA2016.06.02 19:03

Vienoje vykusiame Naftą eksportuojančių šalių organizacijos (OPEC) narių viršūnių susitikime naujuoju generaliniu sekretoriumi išrinktas Nigerijos atstovas Mohammedas Barkindo. Apie tai žurnalistams pranešė OPEC atstovas spaudai.

M. Barkindo vadovavo Nigerijos nacionalinei naftos korporacijai 2009–2010 metais.

Dabartinis OPEC generalinis sekretorius Abdulla al Badris turėjo pasitraukti iš posto 2013 metais, tačiau liko ir toliau eiti pareigas, nes organizacijos nariams nepavyko išrinkti naujojo kartelio lyderio. A. al Badrio įgaliojimai baigiasi šių metų liepos 1 dieną.

Tarp galimų kandidatų į kartelio vadovo postą taip pat buvo minimas Indonezijos energetikos bei mineralinių išteklių ministras Sudirmanas Saidas.

Nuo liepos 1 d. pareigas paliekantis A. al Badris nurodė esąs tikras dėl organizacijos išlikimo.

„Kalbas apie OPEC žūtį per savo karjerą girdėjau 5–6 kartus. OPEC yra gyvybinga organizacija ir tokia išliks“, – kalbėjo jis žurnalistams.

M. Barkindo išrinkimu baigėsi OPEC narių naftos ministrų susitikimas. Jame taip ir nepasiekta vieninga nuomonė dėl kainų sureguliavimo ar žaliavinės naftos tiekimo. Toks žingsnis iš karto energetikos rinkose sukėlė staigų kainų nuosmukį.

Pastaruoju metu OPEC dažnai kritikuojama dėl savo rinkos reguliavimo funkcijų nevykdymo. Dar visai neseniai organizacijos kvotos buvo laikomos vieninteliu pasiūlos rinkose reguliavimo mechanizmu.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.