Naujienų srautas

Verslas2013.03.19 11:32

Mokslininkai pritaria skalūnų dujų žvalgybai

Lietuvos mokslų akademijos specialistai skelbia, kad skalūnų dujų žvalgymas vakarų Lietuvoje yra galimas, tačiau reikia atlikti papildomus darbus.

Lietuvos mokslų akademijos specialistai skelbia, kad skalūnų dujų žvalgymas vakarų Lietuvoje yra galimas, tačiau reikia atlikti papildomus darbus.

Akademijos prezidento Valdemaro Razumo teigimu, valstybė turėtų pasirūpinti, jog iš skalūnų dujų būtų užtikrinamos pajamos, kurios kompensuotų galimą poveikį aplinkai.

„Žvalgymui yra pritariama. Antra pagrindinė išvada yra ta, kad skalūnų dujų gavybai Lietuvos žemės gelmėse taip pat reikia atlikti ir papildomus „darbus“. Sakoma, kokiais etapais po žvalgymo turėtų būti pereita prie gavybos procedūrų“, – teigia V. Razumas.

Mokslininkų manymu, būtina patvirtinti netradicinių angliavandenilių naudojimo projektą dujų ir naftos gavybai. Išvadose taip pat teigiama, kad prieš dujų gavybą būtina atlikti išsamų poveikio aplinkai vertinimą.

„Yra minima, kad iš tikrųjų valstybė turi pasirūpinti, kad iš skalūnų dujų gavybos būtų užtikrintos tokios pajamos, kurios taip pat galėtų kompensuoti galimą poveikį aplinkai ir žmonių sveikatai“, – sako V. Razumas.

Mokslininkai, be kita ko, pažymi, kad reikėtų apibrėžti „skalūnų dujų“ ir „skalūnų naftos telkinio“ sąvokas.

Sulaukę mokslininkų analizės, Seimo Aplinkos apsaugos ir Ekonomikos komitetai rytoj savo poziciją pateiks Vyriausybei.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi