Verslas

2016.06.01 13:51

D. Grybauskaitė: NPD didinimas – geresnis sprendimas nei PVM mažinimas

BNS 2016.06.01 13:51

Neapmokestinamojo pajamų dydžio (NPD) kėlimas yra geresnis sprendimas, nei valdžios svarstytos pridėtinės vertės mokesčio (PVM) lengvatos – jis leis padidinti mažiausiai uždirbančių asmenų pajamas, sako prezidentė Dalia Grybauskaitė.

„Tai yra geresnis sprendimas, nes pirmiausiai dabartiniu laikotarpiu, manyčiau, kad tas kuklesnes lėšas, kurias turime, turėtume koncentruoti ir nukreipti į skurdo mažinimą ir į tuos, kas uždirba mažiausiai. NPD ir minimalaus atlyginimo didinimas kaip tik yra tos priemonės, kurios mažina skurdą ir daugiausiai naudos atneša tiems, kas mažiausiai uždirba“, – trečiadienį žurnalistams Vilniuje sakė D. Grybauskaitė.

Antradienį valdančiųjų Politinė taryba sutarė NPD nuo 2017 metų didinti nuo 200 iki 310 eurų. Siūlymus įvesti pridėtinės vertės mokesčio (PVM) lengvatą šviežiai ir atšaldytai mėsai bei pamažu mažinti bendrą PVM tarifą iki 18 proc. nuspręsta svarstyti rugsėjį.

310 eurų NPD bus taikomas tiems darbuotojams, kurių darbo užmokestis bus iki 1024 eurų. Papildomas 200 eurų NPD (šiuo metu 210 eurų) bus taikomas už kiekvieną vaiką, o į šeimos gaunamas pajamas nebus atsižvelgiama.

Kai kurie socialdemokratai 5 proc. PVM siūlė taikyti šviežiai ir atšaldytai mėsai ir paukštienai, karvių pienui ir jo produktams, išskyrus fermentinius sūrius ir jogurtus. Darbo partija siūlė 5 proc. PVM taikyti 12-kai produktų. „Tvarkiečiai“ taip pat mano, jog PVM reikia mažinti būtiniausiems maisto produktams, be to, jie siūlo mažinti PVM tarifą nuo 21 proc. iki 18 procento.