Verslas

2021.04.10 15:13

Lietuviams savaitgalį suplūdus į pajūrį, kai kurie jų į draudimus numoja ranka: išsinešimui skirtą maistą valgo vietoje

Meras: situacija kontroliuojama; atnaujinta 17.28
Radvilė Rumšienė, LRT.lt, ELTA2021.04.10 15:13

Po Velykų nustojus galioti judėjimo ribojimams tarp savivaldybių į Palangą šį savaitgalį patraukė nemažai žmonių. Svečius pasitinka ir kurorto verslininkai – nemažai dėl karantino ribojimų veiklą apriboti turėjusių verslininkų jau grįžo į darbą ir viliasi, kad po ilgos pauzės dabar galės užsidirbti, tačiau žada, kad kol kas kainų nekelia. Brangymečio tikino šiomis dienomis nepastebėję ir Palangos gatvėse kalbinti poilsiautojai.

Kol kas daug uždirbti nepavyksta

Šeštadienį priešpiet Palangos gatvėmis vaikštinėjo nemažai kurorto svečių, tačiau vaizdas vasarai įprasto nepriminė, prie įvažiavimų į Palangą taip pat nesusidarė automobilių spūsčių.

Įprastai judriausioje kurorte J. Basanavičiaus gatvėje šeštadienį veiklą pradėjo ir dalis smulkiųjų verslininkų, siūlančių įsigyti įvairių suvenyrų, dirbinių iš gintaro, pasimėgauti kava, arbata ar desertais.

Kai kurie į darbus grįžę verslininkai LRT.lt pasakojo, jog veiklą atnaujino tik šį savaitgalį, mat anksčiau dėl judėjimo tarp miestų ribojimų to daryti neapsimokėjo.

Visi kalbinti verslininkai neslėpė, jog tikisi užsidirbti, tačiau kainų tvirtino bent jau kol kas kelti neplanuojantys.

„Ką čia kelsi – nėra daug žmonių. Būtų gerai, kad bent tokiomis kainomis pirktų“, – apibendrino vienas iš kurorte karštais gėrimais prekiaujančių verslininkų.

Kol kas ne itin daug pirkėjų dėmesio sulaukia gintaro dirbtiniais Palangoje prekiaujantieji. J. Basanavičiaus gatvėje papuošalais prekiaujanti verslininkė neslėpė, jog daug uždirbti nepavyksta.

„Bandėme dirbti ir jau kiek anksčiau, tačiau prekybos nebuvo. Mums, smulkiesiems verslininkams, šis periodas tikrai yra sunku. Ilgai negalėjome dirbti, nes tiesiog pirkėjų dėl judėjimo ribojimų nebuvo. Ir dabar pirkėjų nelabai yra, tačiau tikimės atsigauti, kad viskas bus gerai“, – dėstė prekiautoja.

Kai kurie prekiautojai klientų dėmesio sulaukia

Kiek kitokiomis nuotaikomis savaitgalį pradėjo įvairiais suvenyrais, žaislais bei kitokiais daiktais prekiaujanti Lina, kuri neslėpė, jog žmonės asortimentu domisi ir stabtelėję šį bei tą įsigyja.

„Visi domisi – daug žmonių suvažiavo. Visiems kažko reikia. Bet kainų kelti neplanuojame. Beprasmiška kelti tas kainas. Jeigu nori daugiau prekių parduoti, nereikia kainų labai kelti“, – paaiškino kurorto verslininkė.

Žuvimis prekiaujanti Jurgita pasakojo, jog dirbti pradėjo jau penktadienį. Moteris neslėpė, kad nelikus judėjimo ribojimų kurorte svečių tikrai padaugėjo, mat anksčiau čia buvo galima sutikti tik vietos gyventojus.

Ant gausiai žuvimis nukrauto pašnekovės prekystalio – daugybė pasirinkimų įvairiausių norų turintiems klientams.

„Viską žmonės mėgsta. Yra skubrių ir šalto, ir karšto rūkymo. Tie, kad lauktuvių veža, jeigu yra daugiau žmonių, perka skumbrytes mažas ar nedidelius karšiukus. Skumbrytė pigiau išeina – 3–4 eurai. Karšiukai po 5 eurus, didesnis – 6 eurai. Šamai yra iš tų skanesnių žuvyčių – nuo 5 iki 8 eurų. Upėtakis taip pat skanus nuo 8 iki 10 eurų“, – dėstė Jurgita.

Pašnekovė patikino, kad šiemet ketina išlaikyti tokias kainas, kokios buvo ir pernai.


Veiklą atnaujino tik dalis kavinių ir restoranų

Nors Palangoje šį savaitgalį poilsiautojų yra gana nemažai, tačiau veiklą, tiekiant gėrimus ir maistą išsinešimui, nes tik tokią kol kas numato karantino suvaržymai, atnaujino tik kai kurios kavinės ir barai – dauguma kol kas nedirba.

„Kol kas iš tų kavinių, barų ir restoranų, kurie neteikia maisto išsinešimui paslaugos iki šios dienos, negirdėjome plano atsidaryti“, – teigė Palangos viešbučių ir restoranų asociacijos prezidentė Ingrida Valaitienė.

Tačiau neatmetama, kad jeigu šalies valdžia dels leisti atnaujinti veiklą žmonės aptarnaujant kavinių lauko terasose, kai kurie verslininkai atvers duris ruošdami maistą išsinešimui.

Palangos verslininkai jau kiek anksčiau pradėjo kalbėti apie tai, jog atėjo metas leisti aptarnauti žmones lauko terasose, mat atvykę pasiimti užsakyto maisto išsinešimui žmonės vis tiek laukia eilėje, taigi manoma, jog nenutiktų nieko bloga, jeigu, paisant visų saugumo reikalavimų, klientams būtų leista prisėsti prie staliukų lauke.

Šeštadienį Palangoje tokių pavyzdžių buvo. Nors žmonės lauke ir neaptarnaujami, tačiau kai kurie pasiėmę jiems išsinešimui paruoštą maistą, jį valgė čia pat – prisėdę prie šalia kavinės esančių staliukų.

Apgyvendinimas: kainos kiek aukštesnės nei įprastą dieną

Šį savaitgalį kurorte dirba maždaug pusė apgyvendinimo paslaugas teikiančių objektų – duris poilsiautojams atvėrė per 15 Palangos viešbučių ir restoranų asociacijos vienijamų viešbučių. Anot asociacijos prezidentės I. Valaitienės, jų užimtumas šiomis dienomis sieks daugiau nei 90 proc.

„Jokiu būdu dar nėra vasaros kainos. Tai yra įprastai ne sezono metu savaitgaliais taikomos kainos. Savaitgalio kainos yra truputėlį didesnės nei darbo dienomis“, – teigė I. Valaitienė.

Visi viešbučiuose apsistojantieji gali rinktis pasiūlymus su pusryčiais arba be jų. Vidutiniškai 3 žvaigždučių viešbutyje šį savaitgalį dviem žmonėms nakvynė kainuoja nuo 50–55 eurų, o 4 žvaigždučių viešbutyje – nuo 70–75 eurų.

„Kainų ribos priklauso nuo jūsų pasirinkto kambario tipo. Skirtumas nuo vieno iki kito tipo yra apie 10–15 eurų parai. Taip pat priklauso ir nuo atvykstančių žmonių skaičiaus“, – dėstė I. Valaitienė.

Šiomis dienomis Palangoje apsistojusiems žmonėms pusryčiai yra pristatomi į kambarį, taip pat jau galima užsisakyti masažų ar kitų panašių paslaugų.

„Kol kas negali restoranai ir kavinės pakviesti į vidų ir negalime pasiūlyti baseinų ir pirčių, kad ir vienam šeimos ūkiui. Viešbučiuose šios paslaugos nėra leidžiamos. Leidžiama tik kaimo turizmo sodybose“, – pastebėjo pašnekovė.

Poilsiautojai brangymečio nepajuto

Į Palanga iš įvairių Lietuvos miestų atvykę žmonės kol kas labiau džiaugiasi galimybe ištrūkti iš savojo miesto ir itin skrupulingai skaičiuoti savaitgalio Palangoje kainos nėra linkę.

„Kol kas nepajutau brangu ar pigu. Manau, kad kai važiuoti, tiesiog jau neskaičiuoji. Neseniai buvau Dubajuje, manęs paklausė ir ten apie kainas ir taip pat sunku pasakyti. Kai keliauji, jau nevertini, pirktum vieną ar kitą. Tai jau nieko nepakeis. Jeigu atvyksti, esi nusiteikęs“, – teigė Palangoje šį savaitgalį viešinti Indrė iš Kauno.

Janina ir Povilas savaitgalį į Palangą pramogauti atvežė anūkus. Gerai nusiteikę pašnekovai taip pat nesiskundė, jog diena Palangoje būtų smarkiai paploninusi piniginę.

Palangos meras: žmonių srautas didelis, tačiau situacija kol kas kontroliuojama

„Kaip ir prognozavome, mašinų srautas yra didelis ir žmonių yra labai daug: Basanavičiaus gatvėje, ant tilto, pajūryje, taip pat dviračių takuose“, – šeštadienį Eltai sakė Palangos meras Š. Vaitkus.

Pasak jo, nors srautas žmonių didelis, jokių pažeidimų tiek naktį, tiek dieną nebuvo užfiksuota.

„Kalbėjau su policijos pareigūnais, jie patvirtino, kad žmonės tikrai labai kultūringai elgiasi, yra privažiavę daug šeimų su vaikais. Bet srautai pasiskirsto: vieni vaikšto pajūriu, kiti – miškais, dar kiti – važinėja dviračių takais“, – teigė Š. Vaitkus

„Naktis iš penktadienio į šeštadienį praėjo ramiai, vakarėlių fiksuota nebuvo“, – pridūrė meras.

Vertindamas šiuo metu į Palangą atvykusių žmonių skaičių, Š. Vaitus sakė, kad didžioji dalis apgyvendinimo sektoriaus šį savaitgalį turėtų būti užimta. Visgi, kaip pažymėjo Palangos meras, didieji Palangos viešbučiai savo veiklos dar neatnaujino.

„Didžioji dalis Palangos apgyvendinimo sektoriaus yra privataus (kapitalo – ELTA), tačiau, kiek tiksliai yra išnuomota butų, kotedžų, vilų – mums nėra žinoma, bet matyti, kad prie jų stovi nemažai automobilių, vadinasi, ir jie yra užpildyti“, – teigė Palangos meras.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt