Verslas

2016.05.31 22:14

Valdantieji apsisprendė dėl PVM ir NPD

Edgaras Savickas, DELFI.lt2016.05.31 22:14

Pridėtinės vertės mokesčio (PVM) tarifas kol kas nebus mažinamas, o neapmokestinamasis pajamų dydis (NDP) bus didinamas iki 310 eurų.

Apie tokius planus pranešta po antradienį surengto valdančiųjų partijų Politinės tarybos posėdžio.

„Daugiausiai diskusijų buvo dėl PVM – mažinti atskiroms grupės ar apskritai. Tačiau buvo priimtas principas stengtis, kad mažėtų socialinė atskirtis, ir pasiūlymas didinti NPD iki 310 eurų. Prie PVM klausimo grįšime rugsėjo mėnesį“, – žurnalistams sakė „Tvarkos ir teisingumo“ partijos pirmininkas Rolandas Paksas.

Šiuo metu NPD siekia 200 eurų ir pastarąjį sykį didintas sausio 1 dieną nuo 166 eurų.

„Jeigu dabar susitartume, ta PVM lengvata įsigaliotų tik praktiškai gruodžio mėnesį, t.y. su ateinančių metų biudžetu. Mokestiniai pakeitimai įsigalioja nuo priėmimo dienos tik po 6 mėnesių. Kita priežastis – skiriasi pozicijos dėl pateiktų pokyčių prekių grupėms, kurioms reikėtų taikyti sumažintą PVM“, – sakė premjeras Algirdas Butkevičius.

Jis priminė, kad socialdemokratai siūlo, kad PVM lengvata būtų šviežiai ir atšaldytai mėsai, Darbo partija – svarbiausių prekių krepšeliui, o „Tvarka ir teisingumas“ – sumažinti nuo 21 proc. iki 18 proc.

„Dabar žmogus, gaudamas didesnes pajamas, galės pats nuspręsti, ar jis perka daugiau maisto produktų, ar jis daugiau išleidžia laisvalaikiui, poilsiui, turizmui ar kam kitam“, – sakė premjeras.

Darbo partijos pirmininkas Valentinas Mazuronis teigė, kad rastas kompromisas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt