Verslas

2016.05.31 14:59

ES ir Meksika pradeda derybas dėl prekybos ir investicijų

ELTA2016.05.31 14:59

Meksika ir Europos Sąjungos pareigūnai atvertė naują puslapį šalių tarpusavio santykiuose – tarp šių dviejų komercinių partnerių pradėtos derybos dėl prekybos ir investicijų. Apie tai antradienį praneša „EUbusiness“.

Šiomis derybomis siekiama modernizuoti ir išplėsti dabar galiojančio 1997-ųjų „pasaulinio masto susitarimo“ ribas, kad dokumentai atspindėtų susitarimus, kuriuos tiek ES, tiek Meksika per kelis pastaruosius dešimtmečius pasirašė su kitomis savo partnerėmis. Pirmadienį vykusio pirmojo susitikimo metu buvo nustatytos gairės, kuriomis vadovaujantis pavyktų pasiekti daugiausiai galimybių ES ir Meksikos tarpusavio prekybos ir investiciniams santykiams suteiksiantį susitarimą.

Pirmąjį derybų etapą tikimasi užbaigti iki birželio vidurio, sakė už prekybą atsakinga Europos Komisijos narė Cecilia Malmstroem. 

„Norime išplėsti susitarimo sferas ir pagilinti tarpusavio atvirumą, padėsiantį abipusiam augimui, konkurencingesnėmis paversiantį mūsų bendroves, sukursiantį naujų geresnių darbo vietų ir išplėsiantį vartotojų galimybes rinktis“, – nurodė ji.

Dėl daugybės pokyčių prekybos srityje, įvykusių po prieš 15 metų pasirašyto ankstesnio dokumento, daugiausiai dėmesio derybų metu bus skiriama muitų tarifų mažinimui, įmonėms ketinama siūlyti naujų galimybių teikti paslaugas, dalyvauti viešuosiuose sandoriuose ir investuoti. Taip pat nemažai dėmesio bus skiriama tokioms sritims kaip tvari plėtra ir žmogaus teisės.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.