Verslas

2016.05.31 13:53

„Vilniaus energija“ prašo teismo iš savivaldybės priteisti skolą

LRT.lt 2016.05.31 13:53

Bendrovė „Vilniaus energija“ kreipėsi į Vilniaus apygardos teismą su prašymu iš Vilniaus miesto savivaldybės administracijos priteisti 5,6 mln. eurų skolą. Ją sudaro skola už šilumos energiją, delspinigiai ir palūkanos už pinigines prievoles, kurias įvykdyti savivaldybė praleido terminą, rašoma „Vilniaus energijos“ pranešime spaudai.

„Vilniaus energija“ nuogąstauja, kad savivaldybė nerodo jokių pastangų padengti skolą geruoju ir neleisti įsiskolinimams už einamąsias paslaugas toliau didėti.

Šių metų gegužės 2 dieną „Vilniaus energijai“ raštu buvo nurodyta, kad savivaldybė šildymo išlaidoms 2016 metais planuoja skirti 296,6 tūkst. eurų, iš kurių „Vilniaus energijai“ – tik 22 tūkst. eurų.

‚Šios sumos nepakanka padengti net vieno mėnesio savivaldybės išlaidų šildymui. Ši aplinkybė rodo, kad Vilniaus miesto savivaldybė sąmoningai vengia atsiskaityti su „Vilniaus energija“ už patiektą šilumą. Savivaldybė, sudarydama Vilniaus miesto biudžetą, iš anksto numato, jog bendrovei už patiektą šilumą nemokės“, – rašoma pranešime spaudai. 

Šiuo metu Vilniaus apygardos teisme nagrinėjama byla dėl daugiau kaip 23 mln. eurų savivaldybės skolos „Vilniaus energijai“, susidariusios iki 2015 m. liepos 1 dienos už šilumos energiją, 285 tūkst. eurų delspinigių ir 1,67 mln. eurų palūkanų priteisimo.

Šių metų balandžio mėnesį „Vilniaus energija“ kreipėsi į Vilniaus miesto apylinkės teismą su prašymu skirti baudą Vilniaus miesto savivaldybės administracijos direktorei Almai Vaitkunskienei už kreditoriaus teisių pažeidimą.