Naujienų srautas

Verslas2016.05.31 13:46

EK vadovas ragina suartėti su Rusija ekonominiais klausimais

BNS 2016.05.31 13:46

Kritikos dėl savo planų dalyvauti ekonominiame forume Sankt Peterburge susilaukęs Europos Komisijos pirmininkas Jeanas Claude`as Junckeris pabrėžė, kad jo vizitas į Rusiją nereiškia, jog Europos pozicija švelnėja.

Jis žurnalistams patvirtino, kad ES pratęs sankcijas, susijusias su „Maskvos politika Ukrainos atžvilgiu, separatistų parama Donbase ir Krymo aneksija“, antradienį pranešė radijo stotis „Deutche Welle“.

Pirmadienį surengtos trumpos spaudos konferencijos metu EK atstovas Margaritis Schinas patvirtino, kad J. C. Junckeris dalyvaus birželį Sankt Peterburge vyksiančiame ekonominiame forume.

„Galiu patvirtinti, kad pirmininkas J. C. Junckeris gavo kvietimą. Jis ketina dalyvauti Tarptautiniame Sankt Peterburgo ekonominiame forume, – sakė jis. – Jis pasinaudos šia galimybe, kad Rusijos vadovams ir platesnei publikai paaiškintų Europos Sąjungos poziciją dėl dabartinių Rusijos, ES santykių.“

EK pirmininkas pabrėžė, kad vyksta „ne į Maskvą, o į ekonominį forumą“.

„Labai svarbu bent jau siekti suartėjimo su Rusija ekonominiais klausimais“, – sakė jis.

Dėl planuojamo vizito J. C. Junckeris susilaukė kritikos iš Jungtinių Valstijų ir kai kurių Europos Sąjungos šalių, įskaitant Lietuvą.

Diplomatinių šaltinių, kuriais remiasi leidinys „Politico“ , teigimu, baiminamasi, kad J. C. Junckerio vizitas sustiprins Rusijos prezidento Vladimiro Putino poziciją prieš pat svarbų sprendimą dėl Maskvai taikomų ekonominių sankcijų pratęsimo.

„Susitikimai susitikimų vardan nesuteikia ES-Rusijos santykiams pridėtinės vertės, – leidiniui „Politico“ sakė Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius. – Kremlius naudojasi tokiais susitikimais sukurti vaizdą, kad viskas yra kaip buvę ir paprastai tokį įspūdį kuria savo visuomenei.“

J. C. Junckeris ketina dalyvauti Sankt Peterburgo ekonominiame forume, kuris dažnai vadinamas V. Putino Pasaulio ekonomikos forumo Davose versija. Šis taptų pirmuoju ES lyderiu, apsilankiusiu Rusijoje po to, kai šaliai 2014 metų kovą buvo įvestos sankcijos dėl Ukrainai priklausančio Krymo aneksijos.

Tarptautinis Sankt Peterburgo ekonominis forumas vyks birželio 16–18 d. d.

Kremlius pareiškė, kad Rusijos prezidentas V. Putinas ketina šio forumo metu surengti dvišalį susitikimą su EK pirmininku. Rusijos prezidento atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas žurnalistams sakė, kad Maskva teigimai vertina artėjantį EK pirmininko vizitą į Rusiją, tačiau nesitiki staigaus proveržio dvišaliuose santykiuose.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi