Verslas

2016.05.31 14:45

Streikų apimta Prancūzija rengiasi geležinkelininkų protestams

ELTA 2016.05.31 14:45

Prancūzijos geležinkelių darbuotojai antradienį jungiasi prie streikų, apėmusių visą šalį. Protestuotojai pasisako prieš vyriausybės pasiūlytas darbo įstatymų reformas, informuoja BBC.

Prancūzijos kelių transportas jau kenčia nuo degalų trūkumo degalinėse. Šalies prezidentas Francois Hollande`as anksčiau tvirtino neketinantis atsisakyti darbo rinkos reformų. „Aš toliau tęsiu savo kursą, nes esu įsitikinęs šių reformų teisingumu“, – sakė F. Hollande`as. Tačiau Prancūzijos premjeras Manuelis Vallsas leido suprasti, kad į reformų programą bus įtrauktos pataisos.

Kaimyninėje Belgijoje valstybės tarnautojai taip pat paskelbė streiką, protestuodami prie biudžeto išlaidų karpymą. Antradienį Belgijos policininkai, mokytojai ir nemaža dalis valstybės tarnautojų prisijungs prie traukinių mašinistų ir kalėjimų prižiūrėtojų, kurie jau pradėjo streikuoti.

Streikuotojai protestuoja prieš valstybės išlaidų mažinimą, pakeitimus įstatymuose dėl darbo savaitės trukmės ir pensinio amžiaus ilginimo.

Prancūzijoje ruošiamasi naujiems transporto eismo trikdžiams, nes Paryžiaus metro darbuotojai ketina pradėti neterminuotą streiką ketvirtadienį, o „Air France“ pilotai taip pat balsavo už streiko iniciatyvą, reikalaudami padidinti atlyginimus.

Prancūzijos aviacijos dispečeriai pranešė apie planus streikuoti birželio 3–5 dienomis.

Pirmadienį šešios iš aštuonių Prancūzijos naftos perdirbimo įmonių buvo arba uždarytos, arba veikė ne visu pajėgumu dėl streikuotojų veiksmų. Havre įsikūrusio naftos perkrovimo komplekso, tiekiančio kurą į abu svarbiausius Paryžiaus oro uostus, darbuotojai pranešė apie savo ketinimus blokuoti prieigą prie komplekso bent iki trečiadienio.

Protesto akcijas inicijavo profsąjunga CGT, ją remia „Ofrce Ouvriere“ ir „Unef“, tuo tarpu nuosaikesnė profesinė sąjunga CEDT palaiko darbo reformas.

Nepaisydami nepatogumų, kuriuos kelia streikai, 46 proc. prancūzų palaiko streikuotojus, rodo viešosios nuomonės apklausos, atliktos sekmadienį, duomenys.

Vyriausybė tvirtina, kad reformos, leisiančios darbdaviams daug laisviau samdyti ir atleisti darbuotojus, yra būtinos siekiant sumažinti nedarbo lygį.