Naujienų srautas

Verslas2016.05.31 11:37

Pratęsiamas laiškų dėžučių atnaujinimo terminas

LRT.lt 2016.05.31 11:37

Gyventojai ir verslo įmonės bei organizacijos, pageidaujančios, kad pašto korespondencija bei prenumeruojami spaudos leidiniai būtų pristatomi į prie namų ar įmonės, įstaigos pastato esančias laiškų dėžutes, per ateinančius 2 mėnesius privalo užtikrinti, kad jų gaunamųjų laiškų dėžutės būtų sandarios, rakinamos, aiškiai sunumeruotos. Iki rugpjūčio 1-osios neįsirengus tinkamos naudoti laiškų dėžutės, atsiimti gaunamų siuntų teks eiti į paštą, rašoma pranešime spaudai.

„Per šį pavasarį, kuomet Lietuvos paštas aktyviai ragino gyventojus pasirūpinti tvarkingomis gaunamųjų laiškų dėžutėmis, tik apie dešimtadalis gyventojų, kurie neturėjo ar naudojosi sulūžusiomis gaunamųjų laiškų dėžutėmis, jas atsinaujino arba įsigijo naujas.

Norėdami, kad būtų užtikrinama gaunamosios pašto korespondencijos ir prenumeruojamų spaudos leidinių pristatymo kokybė, dviem mėnesiams geranoriškai pratęsiame terminą, kad visi adresatai galėtų atsinaujinti savo gaunamųjų laiškų dėžutes. Šįsyk primygtinai gyventojų ir verslo įmonių, organizacijų prašome pasirūpinti tvarkingomis laiškų dėžutėmis.

Perspėjame, kad iki liepos 31-osios neįsirengus tvarkingos, Pašto įstatyme numatytų reikalavimų atitinkančios laiškų dėžutės, nebebus pristatoma nei pašto korespondencija, nei prenumeruoti spaudos leidiniai. Visas gautas siuntas be išankstinio pranešimos atsiimti bus galima tik pašte“, – teigė Lietuvos pašto Pašto tinklo tarnybos direktorė Inga Dundulienė.

Nerakinamose ir išklerusiose laiškų dėžutėse paliekamos pašto siuntos, pasak I. Dundulienės, nėra saugios. „Tvarkinga laiškų dėžute suinteresuotas turėtų būti pats pašto korespondencijos gavėjas ar spaudos leidinio prenumeratorius. Viena iš dažniausių laiškų ar prenumeruotos spaudos dingimo priežasčių – sulūžusi, nesandari ar nerakinama gaunamųjų laiškų dėžutė. Be to, kiaurose, nuo lietaus ar sniego neapsaugotuose laiškų dėžutėse gadinamos pristatytosios pašto siuntos“, – pažymėjo Lietuvos pašto Pašto tinklo tarnybos direktorė Inga Dundulienė.

Pašto įstatymas numato, kad gyventojai, įmonės, įstaigos ir organizacijos privalo įsirengti rakinamas, aiškiai ir suprantamai sunumeruotas gaunamųjų laiškų dėžutes, kurios turi būti įrengtos laiškininkams lengvai prieinamose vietose:

daugiabučiuose namuose – kiekvienoje laiptinėje ne aukščiau kaip antrame namo aukšte;

individualiuosiuose namuose prie įėjimo į gyvenamąją teritoriją arba ant greta gatvės esančių namų sienų, tvorų, stovelių;

sodininkų bendrijose – prie pagrindinių įvažiavimų į sodininkų bendriją;

įmonėse, įstaigose ar organizacijose– prie pagrindinio įėjimo į pastatą.

„Viliamės, kad per ateinančius 2 mėnesius tie gyventojai, kurie vis dar neturi įsirengę tinkamų naudoti gaunamųjų laiškų dėžučių, suskubs jų įsigyti ir laiku spės pasikabins prie savo namų. Tai padariusiems nereikės nuo rugpjūčio 1-osios atsiimti laiško, siuntos ar prenumeruoto laikraščio, žurnalo vykti į paštą“, – teigė I. Dundulienė, Lietuvos pašto Pašto tinklo tarnybos direktorė.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi