Verslas

2021.04.08 19:01

Išjungus Lietuvos ir Baltarusijos linijas, sumažėjo pralaidumai su Latvija

BNS2021.04.08 19:01

Baltarusijai ketvirtadienį atliekant savo energetikos sistemos bandymą ir pirmą kartą atjungus visas aukštos įtampos linijas su Lietuva, elektros srautai svyruoja apie 0 megavatų (MW). 

„Litgrid“ vieši duomenys rodo, kad iki ketvirtadienio vidurnakčio apie 130 MW iš Baltarusijos siekęs srautas beveik išnyko ir pavakarę nesiekia ketvirtadalio MW.

Be to, nuo 1334 iki 1270 MW sumažėjo linijų pralaidumai prekybai iš Lietuvos į Latviją ir nuo 1199 iki 1149 MW – iš Latvijos į Lietuvą.

„Litgrid“ anksčiau pranešė, kad stabilų Lietuvos elektros sistemos darbą bandymo metu užtikrina rezervai, jungtys su Lenkija, Švedija, Latvija ir Rusijos Karaliaučiaus sritimi.

Baltarusijos operatorė „Belenergo“ ketvirtadienį skelbia, kad per paros trukmės bandymą stebima energetikos sistema, saugiai atjungiamos ir įjungiamos linijos. Toks pat vienos paros testas bus atliekamas ir sekmadienį.

Minskas nurodė, kad bandymai vyksta siekiant įvertinti Baltarusijos elektros sistemos darbo patikimumą atsižvelgiant į planuojamą Baltijos šalių energetikos sistemų išėjimą iš IPS/UPS sistemos (BRELL žiedo) ir numatomą Astravo AE veiklos pradžią.