Naujienų srautas

Verslas2016.05.31 10:58

Pasaulinė statistika: kasmet nuo rūkymo miršta 5 mln. žmonių

Minėdama pasaulinę dieną be tabako, Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) valstybes ragina suvienodinti cigarečių pakuotes. Tokią rūkymo mažinimo priemonę šiuo metu taiko vienintelė Australija.

Pasaulio sveikatos organizacijos duomenimis, dėl aktyvaus rūkymo Žemėje kasmet miršta apie 5 milijonus žmonių, dar 600 tūkstančių gyvybes pasiglemžia pasyvaus rūkymo sukeltos ligos.

„Lietuvoje statistika yra tokia, kad per metus vienas gyventojas surūko apie  tūkstantį cigarečių. Kiekvienam – nuo kūdikio ir pagyvenusio žmogaus –  tenka toks kiekis. (...) Rūkymas yra labai didžiulė problema“,– LRT TELEVIZIJOS laidoje „Labas rytas, Lietuva“ dėmesį atkreipė sveikatos apsaugos ministras Juras Požela.

Pasak ministro, ypatingai didelė nerimą kelia paauglių rūkymas. 

Nuo šio rudens Lietuvoje ant visų parduodamų cigarečių pakelių bus matomi vėžiu sergančių žmonių ar ligos paveiktų organų atvaizdai. Pradėti tokią naujovę įpareigojo Europos Sąjungos direktyva. Pasak J. Poželos, Lietuva planuoja tokią naujovę planuoja įsivesti viena pirmųjų ES. 

Tačiau tai ne viskas: šiuo dokumentu šalims narėms leidžiama apsispręsti, ar eiti dar toliau ir įvesti  vadinamąsias bendrines pakuotes. Jos būtų visiškai vienodos, tos pačios, pageidautina, niūros spalvos, be išskirtinio gamintojo logotipo ir su minėtais nemaloniais akiai vaizdais. Būtent tą ir skatina PSO, atkreipdama dėmesį į Australiją, kurioje per ketverius metus rūkymo poreikis sumažėjo dešimtadaliu.

Australijos pavyzdžiu seka Prancūzija, Jungtinė Karalystė ir Airija, kuriose visiškai vienodi pakeliai bus pardavinėjami nuo kitų metų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi