Verslas

2021.04.08 14:25

Eilės Lietuvos-Baltarusijos pasienyje pailgėjo, bet išaugo ir pralaidumas

Paulius Viluckas, BNS2021.04.08 14:25

Vilkikų, laukiančių įvažiuoti iš Baltarusijos į Lietuvą, eilė per pastarąją parą išaugo – ketvirtadienio rytą pasienyje laukė daugiau nei 900 vilkikų. Tačiau tuo pat metu kontrolės punktuose padidėjo pralaidumas.

Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) atstovas Giedrius Mišutis teigia, kad įvažiuoti iš Baltarusijos į Lietuvą ketvirtadienį prie Medininkų kontrolės punkto laukė 300, prie Lavoriškių – 200, prie Šalčininkų – 250, prie Raigardo – 160 vilkikų.

Palyginti su trečiadieniu, bendras įvažiuoti laukiančių vilkikų skaičius išaugo beveik 100, tačiau VSAT atstovas tikina, kad per parą išaugo ir punktų pralaidumas.

„Bendra suma yra išaugusi, bet visuose punktuose, galbūt išskyrus Šalčininkus, pralaidumas yra didesnis, nei kad laukiančiųjų skaičius. Pavyzdžiui, Medininkų punkte laukė 300, bet įvažiavo (per pastarąją parą – BNS) 400“, – BNS sakė G. Mišutis.

Pasak jo, nepaisant to, kad vilkikų daugiau praleidžiama nei yra laukiančių, eilė nemažėja dėl didelio įvažiuoti norinčių vilkikų srauto.

Tuo metu eilės iš Lietuvos į Baltarusiją išaugo nežymiai – Medininkuose ketvirtadienio rytą laukė 85, Šalčininkų punkte – 30, Raigardo – 10 vilkikų, o Lavoriškių punkte eilių nebuvo.

Eilės pasienyje susidarė dėl kovo pabaigoje sutrikusių muitinės sistemų. Jų veikimas atkurtas balandžio 2 dieną, užbaigus muitinės duomenų perkėlimą į valstybinius serverius.