Naujienų srautas

Verslas2013.03.18 21:32

Dėl prekybos vietų pajūryje vyks loterija

Kas vasarą galės prekiauti Palangos gatvėse, lemia ne už vietą pasiūlyta didesnė kaina, o fortūna – į vieną prekybos vietą pretenduojantys smulkieji verslininkai priversti traukti kamuoliukus. Valdininkai aiškina, kad kito būdo nei loterija pagal galiojančius įstatymus nėra.

Kas vasarą galės prekiauti Palangos gatvėse, lemia ne už vietą pasiūlyta didesnė kaina, o fortūna – į vieną prekybos vietą pretenduojantys smulkieji verslininkai priversti traukti kamuoliukus. Valdininkai aiškina, kad kito būdo nei loterija pagal galiojančius įstatymus nėra.

Palanga kol kas tuščia, tuščios ir lauko prekybos vietos. Tačiau kova dėl galimybės suplūsiantiems poilsiautojams pasiūlyti įvairiausių prekių ir paslaugų jau prasideda.

Anksčiau norintieji Palangoje ir Šventojoje prekiauti ledais, spauda ar rūkyta žuvimi, už atlygį fotografuoti, piešti ar supti atrakcionuose turėdavo varžytis konkurse – siūlyti kuo didesnę kainą, įdomią paslaugos teikimo programą.

Tačiau užpernai tokią tvarką grupė Seimo narių apskundė teismui. Šis konstatavo, kad konkursai prieštarauja Rinkliavų įstatymo nuostatoms. Todėl kurorto valdininkai sako nesugalvoję kito būdo prekybos vietoms paskirstyti kaip rengti loteriją – visi pretenduojantys į tą pačią vietą turi traukti kamuoliukus.

„Pas mus, skirtingai negu kituose miestuose, yra labai daug asmenų, kurie nori prekiauti ar teikti paslaugas. Todėl siekdami įgyvendinti ir Konkurencijos įstatymo nuostatas, mes turim sudaryti visiems vienodas sąlygas“, – sako Palangos savivaldybės Rinkliavų sk. vyresn. specialistė Aušra Dangėlaitienė.

Kurorto politikų nustatytos prekybos vietų kainos nuo pernykščių beveik nesiskirs: brangiausiai – 25 tūkst. litų – teks mokėti norintiems pardavinėti maisto produktus Basanavičiaus gatvėje, 15 tūkst. – už prekybą ledais Jūratės ir Kastyčio skvere.

Antrus metus laimę loterijoje bandyti ketinantys, tačiau filmuotis nesutikę kurorto verslininkai tokią tvarką vadina nesąmone: nežinodami, ar fortūna bus palanki, jie esą priversti pretenduoti į mažiausiai triskart daugiau vietų nei iš tiesų norėtų. Tam reikia surinkti daugiau pinigų, nes sumokėti už norimas vietas reikia pateikiant paraiškas.

Be to, verslininkai esą nesuinteresuoti gerinti paslaugų kokybės, nes tai nieko nelemia.  

Dėl loterijos galvas kraipo ir kitų miestų verslininkai.

„Keistokas yra sprendimas. [Reikėtų] daugiau prekybos taškų, kad tie verslininkai galėtų vis dėlto prekiauti savo prekėmis, būti užimti ir neiti į Darbo biržą prašyti išmokų. Ir pirkėjams tai būtų naudinga, nes prekių kainos dėl didesnio prekiautojų skaičiaus būtinai kristų“, – mano Kauno regiono smulkiųjų ir vidutinių verslininkų asociacijos pirmininkas Artūras Mackevičius.

Laimingųjų kamuoliukų traukimo ceremonija Palangoje planuojama balandžio pradžioje. Prekybos vietos loterijos būdu šiemet pirmą kartą skirstomos ir Neringoje.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi