Naujienų srautas

Verslas2016.05.30 19:08

Graikija savo tarptautiniams kreditoriams teigia nebegalinti įgyvendinti papildomų reikalavimų

ELTA 2016.05.30 19:08

Graikija nurodė Europos Sąjungos ir Tarptautinio valiutos fondo (TVF) pareigūnams nebegalinti įgyvendinti kai kurių papildomų pokyčių, už kuriuos šalis turėtų gauti naujų finansinės paramos lėšų. Pirmadienį tokią informaciją pateikė trys derybose dalyvavę ir anonimiškai pasisakę šaltiniai, praneša naujienų agentūra „Reuters“.  

Jų patvirtintas Atėnų žingsnis gali apsunkinti lėšų paskirstymą, o papildomų finansinių išteklių Atėnams šiuo metu itin trūksta. Iš finansinės paramos pinigų Graikija turi išmokėti birželį pribręsiančias skolas TVF ir atsiskaityti už Europos centrinio banko (ECB) įsigytas jos obligacijas, kurių terminas baigsis liepą.

Praėjusią savaitę, po kelis mėnesius trukusių derybų, Graikija ir šalies tarptautiniai kreditoriai atliko paramos programos sąlygų vykdymo auditą, po patikros buvo atvertas kelias Atėnų taip lauktoms lėšoms. Žalia šviesa paramai įžiebta, tačiau Atėnai mainais turi priimti neseniai paruoštus įstatymų projektus tokiose sferose kaip pensijos, privatizacijos, turi būti parduota dalis vadinamųjų blogųjų skolų.

Tiesa, dar praėjusią savaitę savo laiške tarptautiniams kreditoriams Graikijos finansų ministras Euclidas Tsakalotosas sakė, kad dalis papildomų reikalavimų negali būti įgyvendinti. Finansų ministerija pasklidusios informacijos dar nekomentavo, todėl dar neaišku, ar kyla grėsmė Atėnams būtinoms lėšoms.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi