Verslas

2021.04.08 11:14

„15min“ ir BNS valdančios įmonės jungiasi su Balžeko „Media bitėmis“

BNS2021.04.08 11:14

Naujienų portalą „15min“ ir naujienų agentūrą BNS valdančios įmonės, iki šiol priklausiusios Estijos bendrovei „Postimees Grupp“, jungiasi su Tomo Balžeko vadovaujama medijų ir skaitmeninio verslo grupe „Media bitės“.

Nauja įmonių grupė Lietuvoje veiks „15min group“ vardu, ketvirtadienį pranešė bendrovė.

Po susijungimo 60 proc. „15min group“ akcijų priklausys „Postimees Grupp“, 40 proc. –„Media bičių“ akcininkams.

Pagal pasirašytą susitarimą, už „15min group“ valdymą bus atsakinga „Media bičių“ akcininkų ir vadovų komanda, kurioje – „15min“ įkūrėjas ir buvęs vadovas T. Balžekas.

Anot pranešimo, šie pokyčiai reiškia ir tai, kad darbą „15min“ ir BNS baigia šioms įmonėms vadovavęs Ramūnas Šaučikovas.

Vadovauti „15min“ laikinai skiriamas iki šiol generalinio direktoriaus pavaduotojo pareigas ėjęs Donatas Večerskis, o BNS – Vaidotas Beniušis, šios įmonės valdomos naujienų agentūros vyr. redaktorius.

„Media bitės“ į „15min group“ įlieja žiniasklaidos, fotografijos ir spaudos bei knygų platinimo verslus, valdančius žurnalus „Žmonės“, „Laimė“, „Legendos“, „Ji“, naujienų portalą „zmones.lt“ ir mobiliąją programėlę „Žmonės“, fotoagentūrą „ŽMONĖS Foto“ ir fotoarchyvą „Fotobankas“, taip pat platinimo įmonę „Medipresa“ bei internetinę knygų išpirktuvę „Perkuknyga.lt“.

„Nuo pat pasitraukimo iš „15min“ ir BNS vadovo posto 2017 metais širdyje jaučiau, kad aš dar grįšiu. Gal kita forma, bet grįšiu. Tuomet skirtis buvo tikrai sunku. „15min“ yra mano DNR dalis nuo 2005 metų, į šią įmonę ir komandą esu įdėjęs 12 metų nuoširdaus darbo ir tikėjimo, kad gera žurnalistika daro pasaulį geresniu. Grįžtu sustiprėjęs. Per tą laiką su savo partneriais ir bendraminčiais nuveikėme daug įdomių darbų. Tikiu, kad apjungus mūsų komandas, gerąją energiją ir novatoriškas idėjas mes tapsime stipriausia medijų grupe Lietuvoje ir labai vieninga komanda, kuri vadovausis tvirtomis vertybėmis ir sieks bendro tikslo visi drauge, – pranešime spaudai teigė T. Balžekas.

„Postimees Grupp“ vadovas Andrusas Raudsalu savo ruožtu teigia, kad pastarasis susijungimas leis dar labiau sustiprinti žiniasklaidos verslo pozicijas Lietuvoje.

„Partnerystė su „Media bitėmis“ mums atrodo labai natūrali – abi grupės paremtos stipriomis žurnalistinėmis vertybėmis. „Postimees Grupp“ pastaruosius kelerius metus planavo plėtrą Lietuvoje, ir šis susijungimas sustiprins mūsų, kaip vienų iš pirmaujančių rinkos žaidėjų, poziciją. Skaitmeninės žiniasklaidos ateitis yra paremta mokamos prenumeratos modeliu. Sujungę „Postimees Grupp“ patirtį iš kitų rinkų kartu su „Media bičių“ stipria vietine prenumeratorių baze ir abiejų organizacijų puoselėjama aukštos kokybės žurnalistika, Lietuvos žiniasklaidos rinkoje pradėsime naują etapą“, – sako A. Raudsalu.

Pasak A. Raudsalu, „Postimees Grupp“ vertina R. Šaučikovo indėlį į verslo sėkmę Lietuvoje ir patikimą žurnalistiką. „Šie principai išliks ir ateityje“, – sako A. Raudsalu.

Susijungimo sandoriui užbaigti reikės Konkurencijos tarybos pritarimo.

Likusieji „Postimees Grupp“ verslai, veikiantys Latvijoje ir Estijoje, ir toliau 100 proc. priklausys „MM grupp“, kurio pagrindinis akcininkas – Margusas Linnamäe.

Į susijungimą nepatenka ir toliau tik „Media bičių“ grupės dalimi lieka UAB „ŽMONĖS Cinema“, valdanti to paties pavadinimo namų kino platformą, Všį „Pasaka“, valdanti du to paties pavadinimo kino teatrus Vilniuje, UAB „Mano daktaras“, valdanti rezervacijų sistemas „manodaktaras.lt“ ir „uodega.lt“ bei puslapius „pincetas.lt“ ir sveikas.lt, ir kitos smulkesnės veiklos.

„Media bičių“ akcininkai yra T. Balžekas (56,66 proc.), Martynas Basokas (26,67 proc.), Gabrielė Burbienė (10 proc.), Tomas Bindokas (6,67 proc.).

Populiariausi

Aušrinė Armonaitė
8

Verslas

2021.04.14 09:04

Armonaitė: mano nuomone, visa prekyba jau galėtų veikti

tikisi, kad visuomenė ir verslas susipažins su 2,2 mlrd. eurų planu; atnaujinta 09.22
8