Verslas

2021.04.08 11:13

Konkurencijos taryba iš naujo spręs dėl baudų „Jadranai“ ir „Pasvalio melioracijai“

BNS2021.04.08 11:13

Konkurencijos taryba turės iš naujo spręsti dėl baudų už kartelinius susitarimus bendrovėms „Jadrana“ ir „Pasvalio melioracija“, nusprendė teismas.

Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas (LVAT) trečiadienį atmetė Konkurencijos tarybos skundą ir paliko galioti pirmosios instancijos teismo sprendimą – pastarasis panaikino tarybos sprendimą skirti 399,2 tūkst. eurų baudą bendrovėms ir nurodė tarybai iš naujo spręsti dėl baudų apskaičiavimo.

Konkurencijos taryba 2019 metų birželį paskelbė, kad „Pasvalio melioracija“, „Jadrana“, „Panevėžio melioracija“ ir „Biržų ranga“, užuot konkuravusios susitarė, kokias darbų kainas siūlyti Pasvalio, Panevėžio ir Biržų rajonų savivaldybių 2012–2017 metais skelbtuose 25 kelių ir gatvių remonto bei melioracijos konkursuose.

Įmonės sudarydavo sąlygas viena kitai laimėti skirtingose teritorijose: Panevėžio rajone – „Panevėžio melioracijai“, Biržų rajone – „Biržų rangai“, Pasvalio rajone – tų pačių akcininkų valdomoms bendrovėms „Pasvalio melioracija“ arba „Jadrana“.

2020 metų lapkritį LVAT atmetė „Panevėžio melioracijos“ skundą ir nesumažino jai skirtos 209,8 tūkst. eurų baudos. Galutinio teismo sprendimo dar laukiama dėl „Biržų rangai“ skirtos 368,9 tūkst. eurų baudos.