Verslas

2021.04.06 16:38

Išskirtiniai darbai Elektrėnuose: tokio aukščio konstrukcijos dar nebuvo ardomos

Jūratė Anilionytė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2021.04.06 16:38

Iki rudens bus išmontuoti du iš trijų Lietuvos elektrinės kaminų Elektrėnuose. Vietos gyventojai pasidaliję – vieniems aukštaūgių gaila, kiti sako, jau atėjo laikas juos ardyti. „Ignitis gamybos“ vadovai tikina – kaminų demontavimas – išskirtinis Baltijos šalyse.

Prieš beveik 60 metų iškilę trys Elektrėnų kaminai, tapę miesto simboliu, pasitinka atvažiuojančius ir palydi skubančius automagistrale. Elektrėnų gyventojai sako pastebintys, kad vidurinis kaminas, buvęs 250-ies metrų, kurį laiką – vis trumpyn. Per kelis mėnesius jo išardyta apie 60 metrų

„Viskam turi būti pradžia, viskam pabaiga. Matyt, taip reikia, jeigu jis jokios funkcijos neatlieka, tik grožio, tai tegul taip būna“, – sako LRT kalbinta Elektrėnų gyventoja.

Žinios. Koronavirusas patvirtintas keturiems muzikos apdovanojimų M.A.M.A. dalyviams

„Penkiasdešimt metų teršė, mes kovojom už ekologiją, o dabar griauna... Lygtai gaila darosi. Aš 40 metų atidirbęs elektrinėje“, – sako kitas LRT kalbintas gyventojas.

Paskutinis dūmas iš vieno kaminų išrūko 2014 metais, kai buvo konservuoti ir pradėti demontuoti pirmieji šeši elektrinės blokai.

„Ignitis gamybos“ atstovai sako, griaunami kaminai yra avariniai, o remontuoti juos būtų brangu – vieno darbai kainuotų apie milijoną eurų.

„Tai yra išskirtinis projektas tiek Lietuvoje, tiek Baltijos šalyse, nes tokio aukščio konstrukcijos dar nebuvo ardomos. Ant kamino viršaus yra užkelta platforma, ant kurios dirba hidraulinis įrenginys, panašus kaip ekskavatorius, tik vietoj kaušo yra žirklės ir tos žirklės karpo kaminą“, – sako „Ignitis gamybos“ gamybos direktorius Darius Kucinas.

Planuojama, kad abiejų kaminų neliks jau rudenį. Elektrėnų komplekse stovės vienas 250 metrų aukščio kaminas, per jį šalinami dviejų elektrinės blokų degimo produktai.

Populiariausi

Aušrinė Armonaitė
8

Verslas

2021.04.14 09:04

Armonaitė: mano nuomone, visa prekyba jau galėtų veikti

tikisi, kad visuomenė ir verslas susipažins su 2,2 mlrd. eurų planu; atnaujinta 09.22
8