Naujienų srautas

Verslas2016.05.27 21:36

Turistai aplenkia Turkiją

ELTA 2016.05.27 21:36

Dėl didėjančios Ankaros įtampos su Rusija ir pastarųjų teroro atakų turistai lenkia Turkiją. Kaip rodo penktadienį paskelbti Turkijos turizmo ministerijos duomenys, balandį Turkijoje apsilankė 28 proc. mažiau užsieniečių nei pernai. Tai yra didžiausias sumažėjimas per 17 metų.

Ketvirtąjį šių metų mėnesį Turkiją aplankė 1,8 mln. užsienio turistų, arba beveik 700 tūkst. žmonių mažiau nei tą patį praėjusių metų mėnesį.

Šalį visų pirma lenkia turistai iš Rusijos – antroji didžiausia lankytojų grupė po vokiečių. Keleivių srautai iš Rusijos sumažėjo 79,3 proc. – nuo 150 tūkst. iki 31 tūkst. žmonių.

Turistų iš Vokietijos skaičius sumažėjo 35 proc., iš Didžiosios Britanijos – 24 proc., iš Graikijos – 27 proc., iš Italijos – 55 proc., iš Japonijos – 42 proc. Turistų, keliaujančių į Turkiją, sumažėjo beveik iš visų šalių, išskyrus Ukrainą ir Gruziją, iš kurių į Turkiją balandį turistų atvyko daugiau – atitinkamai 28 ir 34 procentais.

Pastaruoju metu turistai keliskart tapo išpuolių taikiniais. Sausį Stambule vokiečių turistų grupėje susisprogdinęs mirtininkas pražudė 12 žmonių. Kovą žuvo trys izraeliečiai ir iranietis, kai parduotuvių kvartale Stambule užpuolikas detonavo savo sprogmenis. Be to, suaktyvėjo mūšiai su kurdų sukilėliais. Saugumo pajėgų susirėmimai su uždraustos kurdų Darbininkų partijos (PKK) kovotojais pirmiausia vyksta šalies pietryčiuose.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi