Verslas

2021.04.04 22:46

Judėjimo ribojimai sunkina ūkininkų pavasario darbus – negali išvykti įsigyti technikos ar parduoti savo produkcijos

Vesta Tizenhauzienė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2021.04.04 22:46

Judėjimo ribojimai tarp savivaldybių sunkina ūkininkų pavasario darbus. Vieni negali išvykti įsigyti technikai reikalingų detalių, kiti – parduoti savo produkcijos. Ūkininkų atstovai kaip išeitį siūlo – ūkininko pažymėjimą. Tačiau policija sako, kad vien to neužtektų, nes gali pasitaikyti ir piktnaudžiavimo atvejų.

Kupiškio rajono ūkininkas Henrikas Gineika, auginantis mėsinius galvijus, dėl judėjimo tarp savivaldybių ribojimų gali tik minimaliai vykdyti veiklą. Yra atskirtas nuo klientų, kuriems veždavo mėsą į kitus miestus.

„Skambinau į bendrąjį policijos telefoną ir kalbėjau su specialistu, kuris kuruoja šitą judėjimą tarp savivaldybių, sakė, kad mano tokia veikla yra netinkama ir kad aš niekur negaliu (keliauti – LRT.lt). Tai aš visą šitą karantiną praktiškai taip ir pramiegojau nieko nedirbdamas su savo gyvuliais ir cechu“, – LRT TELEVIZIJAI dėsto jis.

Žinios. Nausėda ragina nepasiduoti negandoms ir linki santarvės pandemijos išbandymų akivaizdoje

Judėjimo ribojimai sunkina ir pavasarinius ūkio darbus. Kai kurie ūkininkai nebuvo įleisti į kitą savivaldybę, kur važiavo įsigyti technikai detalių. Tokių skundų, ypač iš smulkiųjų ūkininkų, sulaukė ir Seimo kaimo reikalų komiteto nariai.

„Dalių užsakyti pagal katalogus jie negali, dažnai jiems reikia vežtis sugedusias dalis kaip pavyzdį tam, kad galėtų įsigyti naujų dalių. Kai kuriose savivaldybėse iš vis nėra specializuotų parduotuvių“, – pasakoja Seimo Kaimo reikalų komiteto narys Juozas Baublys.

Judėjimas tarp savivaldybių galimas darbo reikalais, tačiau reikalinga darbdavio pažyma, o tokios ūkininkai neturi. Kaip alternatyvą parlamentaras siūlo sudaryti sąlygas jiems judėti tarp savivaldybių parodžius ūkininko pažymėjimą.

Policijos departamentas aiškina, kad ūkininkui leidžiama darbo reikalais važiuoti į kitą savivaldybę, tačiau jis turi nurodyti priežastį ir nuo pareigūno priklausys, ar šis praleis. Tačiau vien ūkininko pažymėjimo neužteks.

„Gali turėti ūkininko pažymėjimą ir važiuoti pas savo motiną aplankyti į kitą savivaldybę, kas tikrai nėra susiję su darbu. Vien tik ūkininko pažymėjimas nėra pagrindas vykti į kitą savivaldybę, pagrindas vykti į kitą savivaldybę yra darbiniai reikalai. Jeigu jis vyksta darbo reikalais ir tai sugeba pareigūnui įrodyti, tai viskas tvarkoj, jis gali vykti“, – supažindina Policijos departamento atstovas Ramūnas Matonis.

Kol kas pavasario sėjos sėkmė priklausys nuo ūkininko gebėjimų įrodyti ir policijos pareigūno geranoriškumo.