Verslas

2016.05.26 15:37

„Kauno grūdai“ po FNTT įtarimų pradėjo vidinį tyrimą

LRT.lt2016.05.26 15:37

Po pasirodžiusios informacijos apie Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnybos (FNTT) atliekamą ikiteisminį tyrimą dėl galimo Pridėtinės vertės mokesčio (PVM) grobstymo, AB „Kauno grūdai“, kurios buvusiems darbuotojams pateikti įtarimai, ėmėsi vidinio tyrimo.  

„Antradienį FNTT paviešintame tyrime minima, kad AB „Kauno Grūdai“ yra bendrovė, kuri pirko cukrų iš tyrime minimų bendrovių. „AB „Kauno grūdai“ nedalyvauja PVM grobstyme ir visas  savo prievoles valstybei vykdo sąžiningai, – teigia AB „Kauno Grūdai“ generalinis direktorius Tautvydas Barštys, – „Kauno Grūdai“ jau anksčiau yra perdavusi LR VMĮ ir FNTT visą prašytą dokumentaciją, susijusią su įmonėmis ir sandoriais, kurių atžvilgiu vykdomas tyrimas. Nieko daugiau pakomentuoti apie FNTT atliekamą ikiteisminį tyrimą negalime, nesame šio proceso dalyvis.“

Pasak vadovo, įmonė prisiima atsakomybę už savo veiklą, todėl pateikė visą reikalingą medžiagą tyrimą vykdančiai institucijai. Šiuo metu pradėtas vidinis tyrimas, rašoma pranešime spaudai.

Pasak įmonės generalinio direktoriaus, AB „Kauno Grūdai“, kurios apyvarta per metus siekia virš 300 mln. eurų, yra ir viena iš didžiausių mokesčių mokėtojų Lietuvoje.

„Kuriame naujas darbo vietas ir skaidriai mokame atlyginimus darbuotojams. Nuolatos investuojame į čia Lietuvoje veikiančių ir darbo vietas kuriančių įmonių veiklą, jų modernizaciją, plečiame jų veiklą, vien tik per 2015 m. investavome 5,383 mln. eurų,“ – teigia T. Barštys.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.