Verslas

2021.04.02 12:03

Prekybos, pramonės ir amatų rūmų asociacija siūlo svarstyti darbuotojų skiepijimo vienu metu galimybę

ELTA2021.04.02 12:03

Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmų asociacija, kuri vienija daugiau kaip 2 tūkst. įmonių, kreipėsi į premjerę bei sveikatos apsaugos ir ekonomikos ministrus, siūlydama svarstyti darbuotojų skiepijimo įmonėse vienu metu galimybę.

Asociacija taip pat akcentuoja, kad verslas būtų pasirengęs organizuoti skiepijimo įmonėse procesą, kurį vykdytų savo lėšomis ir jėgomis.

Kreipimesi asociacija dėsto, kad dalis verslo negali dirbti nuotoliniu būdu. Nepaisant taikomų visų įmanomų darbuotojų saugos priemonių, dalyje gamybos įmonių dėl veiklos specifikos atsiranda koronaviruso atvejų protrūkių.

„Asociacijos skaičiavimais, 300 darbuotojų turinti ir pamainomis dirbanti gamybos įmonė, izoliuojanti vieną pamainą, per dešimt dienų vidutiniškai patiria 1,3 mln. eurų nuostolių dėl nepagamintos produkcijos, o tokios situacijos taip pat kenkia santykiams su klientais, sutartims ir reputacijai tiekimo grandinėse“, – teigiama pranešime.

Dėl šios priežasties asociacija siūlo atsižvelgti į pramonės ir gamybos įmonių darbuotojų kuriamą ekonominę vertę, darbo pamainomis kontaktiniu būdu neišvengiamumą ir, didėjant gaunamų vakcinų skaičiui, svarstyti darbuotojų skiepijimo įmonėse vienu metu galimybę.

„Tokiu atveju įmonių darbuotojai imunitetą koronavirusui įgytų vienu metu. Įmonėse nereikėtų testuoti pagal bendrą gyventojų eilę ir amžiaus grupes dar neskiepytų darbuotojų, aiškintis, kurie iš jų jau paskiepyti, o kurie dar privalo būti testuojami ar izoliuojami, t. y., būtų mažinama ir administracinė koronaviruso rizikos suvaldymo našta“, – rašoma kreipimesi.

Pasak asociacijos, jei Vyriausybė pritartų tokiai gamybos įmonių darbuotojų skiepijimo tvarkai, verslas yra pasirengęs organizuoti darbuotojų skiepijimo įmonėse procesą derinant su savivaldybių administracijomis savo lėšomis ir savo jėgomis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt