Verslas

2016.05.26 11:29

ES ketinama atšaukti geografinį blokavimą apsiperkant interneto parduotuvėse

ELTA 2016.05.26 11:29

Europos Sąjungos viduje galiojantis geografinis blokavimas apsiperkant interneto prekybos platformose bus atšauktas – tokį pataisų paketą svarstymui pristatė Europos Komisija.

Dokumente taip pat kalbama apie supaprastintas pasienio kontrolės procedūras vežant prekes ES viduje, sustiprinta teisinė pagalba vartotojams. Apie tai ketvirtadienį praneša Estijos naujienų portalas „err.ee“.

Pasak EK pirmininko pavaduotojo, atsakingo už bendrąją skaitmeninę rinką, Andruso Ansipo, šių pataisų tikslas – palankių sąlygų laisvai prekybai internetu kūrimas.

Šiuo metu prekes internetu ES viduje perka vos 15 proc. europiečių. Daugelis prekių būna užsakytos, bet taip ir nenuperkamos kilus kliūčių dėl apmokėjimo iš užsienio.

„Mūsų atliktų tyrimų metu siuntinius iš kitų ES šalių gavo ir paslaugų kokybe patenkintas liko tik trečdalis visų eksperimento dalyvių. Du trečdaliai respondentų susidūrė su įvairiais sunkumais. Jų kilo tiek registruojant užsakymą, tiek ir dėl prieigos prie interneto svetainių. Kilo kliuvinių ir dėl prekių pristatymo, dėl jų apmokėjimo. Tai vadiname diskriminacija pagal gyvenamąją vietą, ar pagal tai, kur buvo išduota kreditinė kortelė. Ji Europos Sąjungoje turi dingti“, – pabrėžė A. Ansipas.