Verslas

2016.05.26 09:54

LB kreipėsi į Generalinę prokuratūrą dėl „Lietuvos ryto“ šmeižto

ELTA2016.05.26 09:54

Lietuvos bankas (LB) kreipėsi į Generalinę prokuratūrą prašydamas pradėti ikiteisminį tyrimą dėl galimai nusikalstamų „Lietuvos ryto“ grupės žiniasklaidos priemonių veikų.

LB teigimu, „Lietuvos ryto“ laikraštyje, naujienų portale ir televizijoje pastaruosius du mėnesius buvo sistemingai pateikiamos melagingos šmeižikiško pobūdžio žinios apie tariamus neteisėtus Lietuvos banko tarnautojų veiksmus. Šios žiniasklaidos grupės publikacijose ir laidose kaip realus faktas buvo pateikiami tikrovės neatitinkantys teiginiai apie neva vykusius Lietuvos banko Priežiūros tarnybos vadovo Vytauto Valvonio pokalbius su trečiaisiais asmenimis, galimai dalyvavusiais finansų rinkos dalyvio reketavimo schemoje.

Siekiant sukurti tikrumo įspūdį, buvo pateiktos ir neva vykusių pokalbių vadinamosios „išklotinės“. Kadangi nei tokių pokalbių, nei susitikimų su minėtais asmenimis nebuvo, keliose „Lietuvos ryto“ valdomose žiniasklaidos priemonėse skelbti „pokalbiai“ yra išgalvoti arba suklastoti.

Sistemingai skleistomis melagingomis žiniomis buvo sėjamos nepagrįstos abejonės institucijos ir jos vadovų veiksmų teisėtumu bei sprendimų objektyvumu, nors nė vienam Lietuvos banko tarnautojui teisėsauga nėra pareiškusi jokių įtarimų.

Lietuvos bankas primena, kad praėjusią savaitę generalinis prokuroras Seime konstatavo, kad šiuo metu atliekamame ir publikacijose minimame ikiteisminiame tyrime „nėra jokių duomenų, kurie patvirtintų ar leistų pagrįstai įtarti, jog Lietuvos banko vadovai ar jo darbuotojai būtų reikalavę kyšio, taręsi jį priimti ar sutikę jį priimti iš kredito unijai Centro taupomoji kasa atstovaujančių asmenų“.

Lietuvos bankas kreipimesi į Generalinę prokuratūrą prašo atsižvelgti į tai, kad „Lietuvos ryto“ grupės viešai skleidžiama informacija apie neva vykdomas nusikalstamas veikas turi visuomeninę reikšmę, ir atitinkamai prašo pradėti ikiteisminį tyrimą.

Lietuvos bankas taip pat kreipėsi į UAB „Lietuvos rytas“ ir UAB „Lrytas“ prašydamas paneigti melagingą informaciją, kuri buvo paskelbta šių bendrovių valdomame dienraštyje ir naujienų portale.

Dėl informacijos paneigimo į UAB „Lietuvos rytas“ ir UAB „Lrytas“ asmeniškai kreipėsi ir Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas bei Lietuvos banko Priežiūros tarnybos vadovas V. Valvonis.

Iš viso į „Lietuvos ryto“ žiniasklaidos priemones jau išsiųsti 6 kreipimaisi dėl tikrovės neatitinkančios informacijos paneigimo. Jei tikrovės neatitinkanti informacija nebus paneigta teisės aktų nustatyta tvarka, Lietuvos bankas, V. Vasiliauskas ir V. Valvonis imsis tolesnių teisinių priemonių, siekdami apginti Lietuvos banko ir jo tarnautojų reputaciją.

Artimiausiu metu taip pat bus imtasi teisinių žingsnių ir dėl UAB „Lietuvos ryto televizijos“, kurios laidose taip pat skleista tikrovės neatitinkanti informacija.