Verslas

2016.05.25 16:11

PPO vadovas: JK pasitraukimas iš ES gyventojams kainuotų 13 mlrd. dolerių

ELTA2016.05.25 16:11

Jungtinės Karalystės (JK) pasitraukimas iš Europos Sąjungos (ES) britų vartotojams gali kainuoti 9 mlrd. svarų sterlingų (13,2 mlrd. dolerių) – sumą, prilygstančią papildomiems muitams, kuriais būtų apmokestinamas britų importas „Brexit“ atveju. Apie tai interviu laikraščiui „The Financial Times“ pranešė Pasaulio prekybos organizacijos (PPO) vadovas Roberto Azevedo.

„Vartotojams Jungtinėje Karalystėje teks mokėti šiuos muitus“, – sakė jis.

Pasak R. Azevedo, britų eksportui tektų 5,5 mlrd. svarų (8 mlrd. dolerių) našta, nes būtų įvesti nauji muitai įžengiant į užsienio rinkas. Be to, pasitraukus iš ES britams tektų iš naujo „perkrauti“ prekybinius santykius, o tai galima lyginti su stojimu į PPO nuo nulio, sakė PPO vadovas.

R. Azevedo nuomone, Jungtinei Karalystei tektų pradėti su organizacija derybas, susijusias su tarifais, žemės ūkio produkcijos eksporto kvotomis ir žemės ūkio pramonės sektoriaus subsidijavimu, kaip ir prieigos prie rinkų, kuriomis naudojasi britų bankai ir įmonės, sąlygomis.

„Praktiškai visa Jungtinės Karalystės prekybinė veikla vienaip ar kitaip turės būti suderinta (iš naujo)“, – patikslino jis.

„Labai svarbu, kad britai balsuodami referendume būtų gerai susipažinę su visais faktais apie ekonomiką, ypač susijusiais su prekyba, kad tinkamai įvertintų gresiančius iššūkius“, – pabrėžė R. Azevedo. Anot PPO vadovo, JK pasitraukus iš ES, šalis gali prarasti prieigą prie kitų rinkų, su kuriomis ES yra sudariusi prekybos sutartis.

Referendumas dėl tolesnės Jungtinės Karalystės narystės Europos Sąjungoje (ES) vyks birželio 23 dieną.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.