Verslas

2016.05.25 12:44

Sostinėje duris atvėrė naujasis „Uber“ biuras

LRT.lt 2016.05.25 12:44

Trečiadienį Vilniuje duris atvėrė naujasis bendrovės „Uber“ biuras. Čia veiks „Uber“ inžinerijos centras bei pavėžėjimo paslaugų palaikymo padalinys Lietuvoje.

Šiuo metu „Uber“ inžinierių komandoje dirba 20 specialistų. Iki metų pabaigos bendrovė ketina šį skaičių padvigubinti, rašoma pranešime spaudai.

„Lietuva bendrovei „Uber“ yra strategiškai svarbi, todėl ir toliau čia investuosime bei sieksime pritraukti vienus talentingiausių inžinierių Europoje. Naujasis biuras leis patenkinti augančios komandos, kurią iki metų pabaigos tikimės padvigubinti, poreikius. Čia dirbantys specialistai sudaro programinės įrangos plėtros jėgainę, padedančią stiprinti „Uber“ programėlę. Savo ruožtu, bendrovės inžinerijos padalinys darbuotojams siūlo įspūdingų iššūkių, kokių retai pasitaiko kitose įmonėse. Tad trokštame pritraukti daugiau regiono talentų, padėsiančių mums vystyti technologiją, kuria naudojasi milijonai žmonių visame pasaulyje“, − sako AG Gangadhar, „Uber“ vyresnysis technologijų direktorius.

Naujasis bendrovės biuras įsikūrė sostinės verslo centre „3 burės“. Čia veikiantis „Uber“ inžinerijos centras yra vienas iš keturių Europoje ir vienas iš dešimties centrų pasaulyje, kur kuriamos, plėtojamos ir palaikomos skaitmeninės technologijos, leidžiančios naudotis „Uber“ programėle bei pavėžėjimo paslaugomis.

„Mums nepaprastai svarbu, kad talentingi inžinieriai iš Lietuvos ir kitų regionų šalių galėtų atsiskleisti ir augti čia, Lietuvoje. Telkdami juos „Uber“ komandoje, specialistams sudarome galimybę kurti, plėtoti ir palaikyti skaitmenines technologijas, leidžiančias veikti „Uber“ programėlei, naudojamai 70-yje valstybių ir daugiau kaip 400-uose miestų visame pasaulyje. Taigi naujajame centre dirbanti komanda, kurią siekiame gerokai išplėsti, dalyvauja veikloje, iš esmės keičiančioje pasaulio požiūrį į miestų transportą ir jo efektyvumą“, − pabrėžia Vytautas Černiauskas, „Uber“ operacijų ir logistikos vadovas Lietuvoje.

Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius pažymi, kad „Uber“ plėtra miestui yra itin reikšminga.

„Džiaugiuosi, kad „Uber“ net tik rekordiškai greitai pradėjo veiklą Vilniuje, bet nusprendė čia įkurti savo biurą. Miestui tai labai daug reiškia – bus kuriamos naujos darbo vietos, plečiamos kokybiškos tarptautinės kompanijos paslaugos. Nuolat siekiame tapti greičiausiu ir atviriausiu miestu, tad džiugu, kai iškeltos ambicijos bei įdirbis jau duoda rezultatų“, – sakė sostinės meras R. Šimašius, dalyvavęs „Uber“ biuro atidaryme.

 „Uber“ yra technologijų platforma, vos vienu mygtuko bakstelėjimu išmaniojo telefono programėlėje užtikrinanti patogią, nebrangią ir saugią kelionę tiek keleiviams, tiek partneriams-vairuotojams. Kartu su sostinėje įsikūrusiu inžinierių centru, nuo 2015 metų lapkričio „Uber“ taip pat pristatė pilotinę „uberX“ pavėžėjimo paslaugą.