Verslas

2021.03.31 19:17

Britų klimato aktyvistai siūlo įvesti mokestį dažnai lėktuvais skraidantiems žmonėms

ELTA2021.03.31 19:17

Britų klimato aktyvistai siūlo įvesti mokestį žmonėms, kurie dažnai keliauja po pasaulį oro transportu, taip siekiant efektyviau mažinti anglies dvideginio emisijas.

Aplinkosaugos grupė „Possible“ trečiadienį paskelbė ataskaitą, kurios išvadose teigiama, kad tik nedaugelis žmonių yra atsakingi už didelę dalį visų skrydžių šalyse, kuriose fiksuojamos didžiausios aviacijos emisijos.

Remiantis ataskaita, Jungtinėse Valstijose, kurios atsakingos už ketvirtadalį pasaulyje lėktuvų išmetamo anglies dvideginio kiekio, į maždaug du trečdalius visų kelionių oru leidžiasi 12 proc. populiacijos.

Tuo metu Jungtinėje Karalystėje (JK) už 70 proc. skrydžių atsakinga 15 proc. šalies populiacijos.

„Neliečiamos kasmetės šeimos atostogos yra nekaltos, kai kalbama apie sparčiai didėjančias aviacijos emisijas... su dauguma kelionių oru susijusi nedidelė, palyginti pasiturinčių žmonių grupė, kuri vis dažniau leidžiasi į laisvalaikio skrydžius“, – teigė „Possible“ inovacijų direktorius Leo Murray'us.

„Klimato politikos nukreipimas į elitinę mažumą, atsakingą už didžiąją žalos gamtai dalį, gali padėti susidoroti su skraidymo keliama problema klimatui, neatimant prieigos prie svarbiausių ir vertingiausių paslaugų, kurias visuomenei teikia oro transportas“, – pridūrė L. Murray'us.

Ataskaitoje taip pat minimi Tarptautinės oro transporto asociacijos (IATA) 2018 metų duomenys, remiantis kuriais, maždaug 33 proc. tarptautiniais maršrutais keliaujančių žmonių turi britiškus, amerikietiškus, kiniškus, vokiškus ar prancūziškus pasus.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt