Verslas

2016.05.24 23:50

Augančios dviratininkų gretos neatspindi dviračių pardavimų dinamikos

Atėjus vasariškiems orams didmiesčiuose gausėja dviratininkų, tačiau augančios jų gretos neatspindi pardavimų dinamikos. Dviračių pardavėjai tikina, kad dėl emigracijos ir šešėlinės dviračių pardavimo rinkos, naujų dviračių transporto priemonių kasmet parduodama vis mažiau. Perpus mažiau gyventojų turinčioje Estijoje dviračių nuperkama du kartus daugiau nei Lietuvoje.

Atšilus orams kai kurie seną dviratį traukia ir taiso, kiti dairosi naujų, o dar vieni ūgtelėjusiam vaikui parūpina didesnį.

Dviraciusalonas.lt vadovas Tadeušas Liutkevičius teigia, kad perkamiausių dviračių kainų ribos – nuo 400 iki 700 eurų. Dviratį už tokią kainą perka miestietis, o rajonuose, žinoma, žmonės stengiasi įsigyti dviračių pigiau.
Anot Dviračių verslo asociacijos prezidento Algimanto Paulikaičio, jaunimas pagrinde ieško dviračių laisvalaikiui, vyresni – naudoja važiuodami į darbą, sodą, turgų, ir dalis yra tokių, kurie dviračius naudoja aktyviam poilsiui.

Populiariausi šalyje – universalūs hibridiniai dviračiai tinkami važiuoti užmiestyje ar dviračių takais. Kalnų dviračius renkasi jaunimas, tačiau gausėja ir plento dviračių mėgėjų gretos.

Naudotais, bet su dokumentais, prekiaujantieji sako, kad dažniausias važinėto dviračio pirkėjas – miestietis, ieškantis antrojo dviračio kelionėms užmiestyje ar sodyboje, juos mėgsta ir iš užsienio atvykę studentai, įpratę su dviračiais važinėtis gimtojoje šalyje.

Velovilnius.lt vadovas Frankas Kulikauskas teigia, kad naudotą dviratį galima įsigyti už 100 eurų, tačiau vidutinė naudoto dviračio kaina siekia apie 200 eurų, o labai geros būklės – ir 300 eurų. Jei dviratis 2-3 metų senumo, tai jis gali kainuoti apie pusę naujo dviračio.

Tačiau prekiautojai sako, kad kasmet perkančiųjų naują dviratį gretos retėja. Ir ne tik dėl emigracijos. Pagalius į stipinus verslui kaišioja šešėlinė rinka – turgūs ir internetas, kur naudoti dviračiai į Lietuvą neretai atkeliauja ir nelegaliais keliais.

„Jei prieš krizę buvo parduodama apie 80-90 tūkst. dviračių per metus, tai dabar apie 26 tūkst. ir tendencija tokia, kad rinka neatsigauna“, – kalbėjo A. Paulikaitis.

Perpus gyventojų mažiau turinčioje Estijoje nuperkama du kartus daugiau dviračių nei Lietuvoje. Tarkim Olandijoje, Vokietijoje, Suomijoje ar Švedijoje tūkstančiui gyventojų tenka apie 50-60 dviračių, o Lietuvoje vidutiniškai apie 12-14.