Naujienų srautas

Verslas2016.05.24 17:05

V. Andriukaitis su Rusijos ministru „sutarė tęsti dialogą“ dėl kiaulienos embargo

BNS 2016.05.24 17:05

Už maisto saugą atsakingas eurokomisaras Vytenis Andriukaitis surengė derybas su Rusijos žemės ūkio ministru Aleksandru Tkačevu dėl kiaulienos embargo panaikinimo.

Susitikimas įvyko sekmadienį Paryžiuje, kur komisaras dalyvavo Pasaulio gyvūnų sveikatos asamblėjoje, BNS antradienį sakė jo atstovė.

„Susitikimo metu buvo kalbėta apie afrikino kiaulių maro problemas ir tolimesnius veiksmus jas sprendžiant. Abi šalys aptarė kiaulienos rinkų klausimą ir sutarė toliau tęsti dialogą šia tema“, – BNS sakė komisaro atstovė spaudai Vilija Sysaitė.

Daugiau komentarų apie susitikimą ji nepateikė.

Europos Komisija prieš dvejus metus kreipėsi į Pasaulio prekybos organizaciją dėl Rusijos draudimo įvežti kiaulieną iš ES. Maskva šį draudimą įvedė po to, kai 2014 metų sausį afrikinis kiaulės maras buvo aptiktas Lietuvoje.

Kiek vėliau Rusija uždraudė iš ES įvežti beveik visus maisto ir žemės ūkio produktus, reaguodama į Vakarų sankcijas dėl Krymo aneksijos ir paramos prorusiškiems separatistams Ukrainos rytuose.

Prieš įvedant embargo Rusijai teko daugiau kaip 40 proc. lietuviškos kiaulienos eksporto, ir 2014 metais eksportas smuko beveik perpus. Radus naujų rinkų, pernai eksportas vėl atsigavo. Šiuo metu daugiausia lietuviškos kiaulienos eksportuojama į Latviją.

Kai kurie Lietuvos pareigūnai nuogąstauja, kad Rusija embargą gali panaikinti tik kai kurioms šalims arba tik kai kuriems produktams, vadovaudamasi politiniais motyvais.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi