Verslas

2016.05.24 11:56

Euro grupė aptars paramos Graikijai programos vykdymo ataskaitą

ELTA 2016.05.24 11:56

Euro grupė aptars ataskaitą dėl trečiosios finansinės paramos Graikijai programos bei diskutuos apie galimybes restruktūrizuoti šalies valstybės skolą. Taip pat antradienį bus kalbama apie perspektyvas Atėnams pervesti dar vieną finansinės paramos paketą.

Dar pirmadienį Europos Komisija pareiškė sveikinanti Graikijos parlamento priimtas naujas biudžeto politikos priemones. „Šis sprendimas didina galimą sėkmingą gegužės 24 dienos posėdžio baigtį – jame bus aptarta ataskaita apie paramos programos Graikijai realizaciją. Dėl galimybės Graikijai skirti dar vieną paramos išmoką sprendimas bus priimtas atsižvelgus į euro grupės posėdžio rezultatus“, – pareiškė oficialusis Europos Komisijos atstovas Margaritis Schinas.

Graikijos parlamentas sekmadienį priėmė naujus nutarimus dėl šalies biudžeto išlaidų mažinimo ir mokesčių didinimo. Nutarimas buvo priimtas likus vos dviem dienoms iki euro zonos pareigūnų susitikimo: už pasisakė 153 parlamentarai, prieš – 145. Parlamento priimtame įstatymų projekte taip pat kalbama ir apie euro zonos finansų ministrų reikalaujamo valstybės privatizacijos fondo steigimą. Gegužės pradžioje parlamentas taip pat patvirtino ir šalies pensijų bei pajamų mokesčio srities reformas.

„Europos lyderiams siunčiama žinutė: Graikija laikosi savo pažadų, – sakė premjeras Aleksis Cipras. – Dabar metas jiems priimti sprendimą“.

Dar pernai Graikija su savo tarptautiniais kreditoriais susitarė dėl trečiojo finansinės paramos paketo, kurio vertė siekia 86 mlrd. eurų.