Verslas

2016.05.24 08:40

Stiprėjant JAV doleriui krinta naftos kainos

ELTA 2016.05.24 08:40

Antradienio prekybos metu naftos kainos sumenko sustiprėjus JAV doleriui. Tiesa, nuosmukis buvo nedidelis, jį stabdo prognozės apie galimą JAV žaliavinės naftos ir degalų atsargų didėjimą, praneša „Reuters“.

„Brent“ markės naftos ateities sandorių kainos krito 0,24 JAV dolerio – iki 48,11 JAV dolerio už barelį. JAV išgaunamos žaliavinės naftos kaina sumenko 0,20 JAV dolerio – iki 47,88 JAV dolerio už barelį. Abi kainų nuosmukiai nuostolinga paverčia jau ketvirtą prekybos sesiją iš eilės.

Antradienį JAV dolerio vertės indeksas valiutų krepšelio atžvilgiu padidėjo, nes investuotojai ir toliau kalba apie susidariusią nemenką galimybę jau trumpalaikėje perspektyvoje JAV centriniam bankui nuspręsti didinti palūkanų normą.

„Tarp investuotojų ir prekybininkų susidariusi konfrontacija“, – sakė „CMC Markets“ vyriausiasis rinkų strategas Mike`as McCarthy. Priešprieša kėlė nepastovumą prekybos sesijos metu, naftos kainos buvo kritusios beveik 1 JAV doleriu, tačiau vėliau ir vėl atsigavo.

Prognozuojama, kad per savaitę iki gegužės 20 dienos JAV komercinės žaliavinės naftos atsargos smuks maždaug 2,5 mln. barelių – iki 538,8 mln., rodo „Reuters“ surengtos apklausos duomenys. Manoma, kad degalų atsargos šiuo laikotarpiu galėjo nukristi 1,3 mln. barelių. Oficialieji duomenys bus paviešinti trečiadienį.