Verslas

2016.05.23 17:13

Britų iždo ministerija prognozuoja „ekonominį šoką“, jei šalis paliks ES

ELTA 2016.05.23 17:13

Pasitraukimas iš Europos Sąjungos nugramzdintų Jungtinę Karalystę (JK) į recesiją ir sulėtintų ekonominį augimą 3,6 proc., pareiškė Didžiosios Britanijos iždo kancleris George`as Osborne`as, pristatydamas iždo ministerijos atliktą galimo šalies pasitraukimo iš ES ekonominių padarinių tyrimą, informuoja BBC.

Jungtinės Karalystės lauktų „greitas ir gilus“ ekonominis šokas, kurį sukeltų ji pati, pabrėžė G. Osborne`as.

Jungtinės Karalystės pasitraukimo iš ES šalininkai, komentuodami G. Osborne`o pareiškimą, pavadino jį „iš anksto priešišku“. Kaip BBC korespondentui sakė judėjimo „Vote Leave“ lyderis Iainas Duncanas Smithas, iždo ministerijos analizėje visiškai ignoruojami bet kokie „pasitraukimo pliusai“.

Ministerija taip pat prognozuoja smarkų infliacijos šuolį ir nekilnojamojo turto kainų augimą, jei būtų pasirinktas „Brexit“ scenarijus; ministerija taip pat prognozuoja, kad tokiu atveju Britanija atsisakytų bendrosios ES rinkos sutarčių ir grįžtų prie prekybos su žemynine Europa, paremtos Pasaulio prekybos organizacijos (PPO) sutartimis. Tokiu atveju bendrojo vidaus produkto (BVP) augimas per dvejus metus sulėtėtų 6 proc., teigia ministerija.

Balandžio pabaigoje Iždo ministerija jau skelbė panašią prognozę, – britai gyventų daug skurdžiau, jeigu šalis pasitrauktų iš ES, tada pareiškė G. Osborne`as.

Aktyvistai, pasisakantys už JK pasitraukimą iš ES, pavadino tokį pareiškimą „absurdišku“ ir „beprasmiu“, atsižvelgdami į ankstesnes ministerijos prognozes.

Referendumas dėl tolesnės Jungtinės Karalystės narystės Europos Sąjungoje (ES) vyks birželio 23 dieną.