Verslas

2016.05.23 15:31

Vilniuje – 60-asis JT Pasaulio turizmo organizacijos Europos regiono posėdis

LRT.lt2016.05.23 15:31

Gegužės 25–26 dienomis Ūkio ministerija, bendradarbiaudama su Jungtinių Tautų (JT) Pasaulio turizmo organizacija (PTO), Vilniuje rengia 60-ąjį Europos regiono komisijos posėdį ir seminarą, kuriame bus nagrinėjami nauji turizmo verslo modeliai ir informacinių technologijų įtaka jiems. Į renginius Vilniuje atvyksta PTO generalinis sekretorius Talebas Rifai, garsiausi turizmo lektoriai ir tokių įmonių kaip „TripAdvisor“, „Room Mate Hotels“, „AirBnb“ atstovai.

„Teisę rengti aukščiausio lygio Europos regiono turizmo ministrų ir nacionalinių turizmo administracijų vadovų posėdį iškovojome praėjusiais metais. Tada pirmą kartą Lietuvos istorijoje mūsų šalis buvo išrinkta PTO Europos regiono komisijos vicepirmininke ir Europos regiono atstove PTO Darniojo turizmo komitete, – sako ūkio ministras Evaldas Gustas. – Tikime, kad svarbiausių PTO šalių narių turizmo vadovų susitikimas ne tik padės formuojant pasaulio ir Europos turizmo politiką, bet ir atvers naujų galimybių Lietuvos turizmui.“

PTO generalinis sekretorius T. Rifai Lietuvoje susitiks su mūsų šalies turizmo verslo asociacijų vadovais ir dalyvaus PTO posėdžio išvakarėse, gegužės 24 d., Europos geografiniame centre organizuojamame renginyje „Turizmas taikai“.

Gegužės 25 d. vyksiančiame PTO Europos regiono komisijos posėdyje pranešimą skaitys PTO generalinis sekretorius T. Rifai, bus aptariama PTO veikla ir diskutuojama aktualiausiais pasaulinio turizmo klausimais – nuo kintančios saugumo aplinkos iki tvariosios turizmo plėtros. Posėdyje dalyvaus PTO, Europos Komisijos, Europos kelionių komisijos vadovai bei 34 valstybių atstovai, tarptautinių turizmo organizacijų bei turizmo verslo asociacijų atstovai. Šiais metais renginys suburs rekordinį atstovaujamų valstybių skaičių per pastaruosius 5 metus.

Gegužės 26 d., siekiant bendradarbiavimo turizmo srityje, planuojama, kad ūkio ministras E. Gustas pasirašys susitarimus su Albanijos ekonominės plėtros, turizmo ir verslumo viceministre A. Karapici ir San Marino turizmo reikalų ir ryšių su valstybine viešųjų paslaugų korporacijos ministru T. Lonferniniu.

Taip pat šią dieną vyks seminaras „Kintantys verslo modeliai: senųjų griūtis ir naujos galimybės“, kuriame bus nagrinėjami nauji verslo modeliai ir informacijos bei komunikacijos technologijų įtaka tradicinių turizmo paslaugų teikėjams. Pranešimus skaitys „TripAdvisor“ direktorė ryšiams su verslu Helena Egan, „AirBnb“ vadovė Sofia Gkiousou, „BeMyGuest“ įkūrėjas ir vadovas Clementas Wongas, „Room Mate Hotels“ prezidentas Kike`as Sarasola ir kiti pasauliniu mastu turizmo srityje žinomi įmonių atstovai. Taip pat seminare įžvalgomis ir patirtimi dalinsis garsiausi tradicinio ir moderniojo turizmo verslo lektoriai iš Europos viešbučių ir restoranų asociacijos.

Renginio dalyviai iš užsienio valstybių bus pakviesti dalyvauti turizmo profesionalams skirtuose vizituose, kurių metu pristatomi šalies pasikeitimai kuriant turizmo infrastruktūrą ir pritaikant objektus turizmo reikmėms. Dalyviai aplankys Anykščių medžių lajų taką, kaip sėkmingą tvariosios turizmo plėtros ir ekologinio turizmo populiarinimo vietovę, kuri šiais metais laimėjo PTO organizuojamą prestižinį turizmo inovacijų ir meistriškumo konkursą, bei Ukmergę, kur apžiūrės prezidento A. Smetonos namus, dvarą, susipažins su partizaniniu judėjimu Lietuvoje.

Lietuva PTO nare tapo pirmoji iš Baltijos šalių 2003 metais. 2015 m. pirmą kartą šalies istorijoje Lietuva išrinkta Jungtinių Tautų Pasaulio turizmo organizacijos Europos regiono komisijos vicepirmininke ir atstove Europai minėtos organizacijos Darniojo turizmo komitete, teigiama pranešime spaudai.

PTO – tarpvyriausybinio pobūdžio tarptautinė organizacija, įsteigta 1970 m., pertvarkius Tarptautinę oficialių turizmo organizacijų sąjungą. 2003 m. PTO reorganizuota į Jungtinių Tautų specializuotąją agentūrą. Svarbiausias PTO tikslas – turizmo skatinimas, rūpinantis ekonomine plėtra, atsakingo, darnaus ir visiems prieinamo turizmo populiarinimas, pagarba tarpusavio supratimui, žmogaus teisėms ir laisvėms. PTO vienija 157 tikruosius, per 400 prisijungusiųjų ir 7 asocijuotuosius narius.
 

Populiariausi