Verslas

2016.05.23 09:30

Lietuviai naudojasi nerimo dėl „Brexit“ sukurta proga

BNS2016.05.23 09:30

Bankų valiutų prekybos specialistai sako, kad sprendžiant iš verslo susidomėjimo finansinėmis priemonėmis ir apsidraudimo sandoriais, susijusiais su Jungtinės Karalystės, galinčios pasitraukti iš Europos Sąjungos, arba „Brexit“, valiuta, Lietuvos verslas neturi labai daug interesų šioje šalyje, tačiau interesų Jungtinėje Karalystėje esama, rašo „Verslo žinios“.

Britų nekilnojamojo turto rinkoje pinigų dar pernai investavo Lietuvos investicijų bendrovės „Orion Asset Management“ valdomas nekilnojamojo turto fondas „Orion London Property Fund“, investuojantis į būstą Londone – pasak fondo valdytojo Ryčio Davidovičiaus, iš viso fondas yra pritraukęs 3,4 mln. GBP investicijų ir įsigijęs 9 būstus, kurių vidutinė kaina – 0,285 mln. GBP. Visi įsigyti būstai yra išnuomoti, nuomos pajamingumas siekia 4,32 proc.

Maža to, fondas dar didina investavimo riziką, tiesa – jau nebe tiek, kiek planavo anksčiau – pasak R. Davidovičiaus, fondo valdoma specialios paskirties bendrovė šiuo metu baigia derybas su Anglijos banku dėl sverto suteikimo – ketinama naudoti 40–50 proc. finansinį svertą, tad fondas, numatome, įsigis nekilnojamojo turto už maždaug 5,0–5,5 mln. GBP, o kuriant fondą, buvo numatoma turėti 10 mln. GBP valdomo turto, tačiau rinkai pakankamai greitai kaistant nutarta daugiau investicijų kiekio nedidinti, nors klientų susidomėjimas yra didelis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.