Verslas

2021.03.26 12:29

Sprendimas atnaujinti ribojimus sukėlė sumaištį Palangoje: žmonės puolė atšaukinėti rezervacijas, verslas atviras – tai akibrokštas

atnaujinta 12.49
Radvilė Rumšienė, LRT.lt2021.03.26 12:29

Vyriausybei penktadienį nusprendus grąžinti judėjimo tarp savivaldybių ribojimus Palangoje kilo tikra sumaištis. Šį savaitgalį daugybės svečių planavę sulaukti verslininkai skėsčioja rankomis ir pripažįsta tokio staigaus uždarymo nesitikėję. Kai kurie poilsiautojai į kurortą sugužės dar šiandien, tačiau daliai teks atšaukti viešnages.

Vyriausybės sprendimas nuo šeštadienio visoje Lietuvoje atnaujinti judėjimo tarp savivaldybių ribojimus netruko sukelti nemenką sumaištį.

„Aišku, dar ne visi viešbučiai buvo atsidarę, tačiau sprendimas buvo didelė staigmena. Mes girdėjome ir turbūt reikėjo to laukti, kad per Velykas tas ribojimas šiaip ar taip būtų atsiradęs, bet kad sprendimas yra priimtas čia ir dabar ir galioja nuo rytojaus ir mes šiandien priimame šią žinią, tai tiesiog akibrokštas“, – teigė Palangos viešbučių ir restoranų asociacijos prezidentė Ingrida Valaitienė.

Neseniai panaikinus judėjimo tarp daugumos šalies savivaldybių ribojimą progą atnaujinti veiklą gavę Palangos viešbučiai tuo pasidžiaugė tik vieną savaitgalį. Per porą pastarųjų savaičių verslininkai vykdė rezervacijas ir šiam savaitgaliui. Neslepiama, kad kai kurie veiklą atnaujinę viešbučiai šį savaitgalį nebeturėjo laisvų vietų.

„Kai kas atsidarė tik šiam savaitgaliui, susikvietė darbuotojus iš prastovų ir šiandien mes sužinome, kad nuo rytojaus bus judėjimo ribojimas“, – situaciją apibendrino I. Valaitienė.

Pastebima, kad vos tik žiniasklaidai paskelbus apie patvirtintus judėjimo ribojimus verslininkai sulaukė daugybės atvykti planavusių klientų skambučių. Žmonės teiravosi, kaip jiems elgtis.

Į nepavydėtiną padėtį patekę verslininkai šio savaitgalio svečiams pataria, jeigu įmanoma, savo planus pakeisti ir į kurortą atvykti dar penktadienį. Šiandien to padaryti negalintiems beliks tik atšaukti ar perkelti rezervacijas į laikotarpį po Velykų ar tada, kai judėjimo ribojimai tarp miestų bus atšaukti.

„Kviečiame svečius, kurie norėjo atvykti, atvykti būtent šiandien. Ne nuo rytojaus, o nuo penktadienio. Kai kas gali pakeisti planus ir atvykti nuo penktadienio nepažeisdami judėjimo kontrolės. Išvykti jie turės teisę tada, kai jiems reikės, nes parodys, kad buvo teisėtai atvykę. Svečiai, pamatę antraštes, puolė skambinti, klausė, ką jiems daryti, nes jau yra kelyje“, – apie kilusią sumaištį pasakojo Palangos verslininkų atstovė.

Pašnekovė patikino, jog verslininkai supranta epideminės situacijos rimtumą ir tai, kad tam tikri sprendimai buvo neišvengiami, tačiau neslepiama, jog tokie staigūs pokyčiai į itin keblią situaciją įstūmė tiek pačius paslaugų teikėjus, tiek klientus.

„Skaudžiausia dabar, kai matome, kad buvo 100 proc. užimtumas ir iškart pradėjo atšaukimai, skambučiai, laiškai eiti. Iš tiesų yra baisu. Viskas suvokiama – epidemija, situacija, bet tai nėra sprendžiama per vieną naktį. Mums šokas“, – dėstė I. Valaitienė.

Tiesa, neslepiama, kad Velykų savaitgaliui rezervacijų nebuvo itin daug, žmonės tikėjosi, jog šventinį savaitgalį gali būti tam tikrų ribojimų.

Palangos meras: išvykdami iš Palangos turėkite viešbučių rezervacijos dokumentus

Į situaciją sureagavo ir Palangos meras Šarūnas Vaitkus. Jis socialiniame tinkle taip pat priminė ketinantiems savaitgalį apsilankyti pajūryje, kad atvykti reikėtų iki penktadienio vidurnakčio.

„Asmenys, iš anksto rezervavę apgyvendinimo paslaugą Palangos viešbučiuose (išskyrus atvykstančius darbo ar gydymo tikslais), į Palangą įvažiuoti turėtų šiandien iki 24 val.“, – rašo meras.

Jo teigimu, tie, kurie jau yra rezervavę vietą viešbutyje, o atvyks dar iki draudimo įsigaliojimo, palikdami miestą turės pareigūnams, jei to bus paprašyta, pateikti viešbučio rezervavimo dokumentus.

„Šeštadienį, sekmadienį ar kitą dieną išvykdami iš Palangos kitų savivaldybių gyventojai, jeigu juos sustabdytų, turės policijos pareigūnams parodyti viešbučio rezervacijos dokumentą, įrodantį, kad į Palangą buvo įvažiuota dar iki įsigaliojant draudimui kirsti savivaldybių ribas“, – rašo Š. Vaitkus.

Judėjimo draudimai atnaujinti iki Velykų švenčių pabaigos

LRT.lt primena, kad Vyriausybė penktadienio rytą pritarė siūlymui karantiną visoje šalyje pratęsti iki balandžio 30 dienos. Taip pat pritarta, kad nuo šeštadienio iki balandžio 5-osios būtų grąžintas judėjimo tarp savivaldybių ribojimas.

„Duomenys rodo, kad naujų atvejų skaičius, per 14 dienų tenkantis 100 tūkst. gyventojų, pastarosiomis dienomis buvo beveik 280, teigiamų tyrimų atsakymų dalis per 7 dienas buvo virš 7 proc. Vidutinis atvejų skaičius per 7 dienas siekia 611. Apskritai, paskutines dvi savaites ir susirgimų skaičius ir teigiamų testų dalis, deja, pradėjo didėti“, – Vyriausybės posėdyje kalbėjo sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys.

A. Dulkys taip pat sakė, kad 14 šalies savivaldybių patenka į vadinamąją juodąją zoną. Tiesa, 17 savivaldybių situacija yra žymiai geresnė, sergamumas jose neviršija 100 atvejų 100 tūkst. gyventojų per 14 dienų.

Kas keisis?

Vyriausybė pritarė, kad visoje šalyje galiojantis karantinas būtų pratęstas iki balandžio 30 dienos.

Taip pat pritarta, kad iki balandžio 5-osios būtų ribojamas asmenų judėjimas tarp savivaldybių, išskyrus atvejus, kai vykstama: į savo gyvenamosios vietos savivaldybę; į kitą nei savo gyvenamosios vietos savivaldybę dėl artimųjų giminaičių mirties; į darbą (darbo reikalais), kai darbo vieta yra kitoje savivaldybėje; į aptarnaujančius tarptautinius keleivių maršrutus oro, jūrų uostus, autobusų stotis ar iš jų; dėl sveikatos priežiūros paslaugų.

Judėjimas bus leidžiamas didžiųjų miestų ir jų žiedinėse savivaldybėse. Kitaip tariant, judėti bus galima iš Alytaus miesto į Alytaus rajoną, iš Kauno miesto į Kauno rajoną, iš Vilniaus miesto į Vilniaus rajoną, iš Panevėžio miesto į Panevėžio rajoną, iš Šiaulių miesto į Šiaulių rajoną, iš Klaipėdos miesto į Klaipėdos rajoną.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt