Naujienų srautas

Verslas2016.05.20 10:07

Tarptautinėje konferencijoje – apie pameistrystę

Ekspertai tarptautinėje konferencijoje pristatys, kaip Lietuvoje sekasi plėtoti pameistrystę – profesinį mokymąsi darbo vietoje. Tokią apžvalgą Lietuva, kartu su Malta, parengė pirmoji Europos Sąjungoje.

Konferencijoje taip pat bus pristatytas  veiksmų planas pameistrystei Lietuvoje skatinti. Baltijos šalys pernai pasirašė Pameistrystės deklaraciją, o specialistai pastebi, kad Lietuvoje šis mokymo būdas tampa vis populiaresnis.

Pameistrystė – tai mokymo forma, kai norintieji įgyti profesiją įdarbinami įmonėse ir ten praleidžia didesnę mokymosi laiko dalį. Šie žmonės už savo darbą gauna atlyginimą, nuolat konsultuojasi su darbdaviais ir galiausiai įgyja diplomą arba profesinio mokymo pažymėjimą. Švietimo ir mokslo ministerijos atstovas Saulius Zybartas sako, jog ši forma populiarėja, yra palaikoma darbdavių, o kai kur jau labai pasiteisino.

Mokymą pameistrystės forma Lietuvoje šiuo metu siūlo 12 profesinio mokymo įstaigų, 5 darbo rinkos mokymo centrai, taip pat kvalifikuotus darbuotojus priimančios įmonės.

Per daugiau nei dvejus metus pameistrystės būdu Lietuvoje iš viso mokėsi apie 1500 žmonių.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi