Naujienų srautas

Verslas2016.05.20 11:52

Panevėžys vis dar laukia investuotojų

Lietuvos diplomatai ir komercijos atašė aiškinasi, kaip pagelbėti inžinerinės pramonės įmonėms, tarp kurių pirmiausia – eksportuotojos. Panevėžio laisvoji ekonominė zona (Panevėžio LEZ), anot jos vadovo, turi nemažai privalumų, kurie turėtų dominti investuotojus. 

Panevėžio LEZ kol kas – tik viena įmonė, o galėtų būti penkiolika. Apsilankę tekstilės ir drabužių gamybos norvegų kapitalo įmonėje „Devold“ diplomatai domėjosi, kuo ši vieta ir pats miestas galėtų būti patrauklus užsienio investuotojams.

„LEZ galimybė yra ta, kad mes galime pasiūlyti jau pastatytus pastatus nuomai, kas yra patrauklu užsieniečiams, kurie atėję į Lietuvą ieško – visų pirma – pastatų išsinuomoti ir ten perkelti savo gamybą“, – sakė Panevėžio LEZ direktorius Rokas Krivonis.

Panevėžyje daugiausiai eksportuojančių įmonių, jos galėtų gaminti įvairius komponentus partneriams, ypač mašinų, metalo apdirbimo, elektronikos srityse.  Pats didžiausias – Norvegijos pramonės parkas, įsikūrę danų verslininkai. Pernai į miesto įmones investuota beveik 2 proc. Lietuvoje investuoto užsienio kapitalo. Pasak Lietuvos ambasadoriaus Belgijoje, Flandrijos regiono agentūros įsikūrimas Vilniuje rodo susidomėjimą Lietuva.

„Jie mato čia galimybę gaminti savo produkciją ir taip pat mato galimybę ieškoti jiems tinkamos produkcijos  Lietuvoje. Taip, kad mes ne tik toliau būsim šito verslo tarpininkai, bet ir patys belgai būdami čia galės suteikti tiesioginę informaciją mūsų verslininkams, dairytis po regionus, tokius regionus kaip Panevėžys“, – aiškino Gediminas Varvuolis, Lietuvos ambasadorius Belgijos Karalystėje.

Bet Panevėžyje – kaip ir visoje šalyje – trūksta specialistų. Pigios darbo jėgos ieškoma Ukrainoje. Pasak Lietuvos ambasados Baltarusijoje atstovo, baltarusiai turbūt irgi sutiktų dirbti Lietuvoje.

„Šiai dienai Baltarusijoje vidutinis darbo užmokestis yra 307 eurai, bet turiu pasakyti, kad baltarusiai nėra pati mobiliausia darbo jėga regione, nes yra vizų apribojimai, kurie neleidžia būti mobiliems, kiek jie patys norėtų“, – žurnalistams sakė Lietuvos ambasados Baltarusijoje komercijos atašė Vidmantas Verbickas.

Užsienio reikalų ministerija verslo misijas kasmet rengia vis kitame Lietuvos regione.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi