Verslas

2016.05.19 16:56

Nenumatyta dienotvarkėje: ką R. Šimašius kalbėjo su D. Mockumi

Liepa Želnienė, 15min.lt 2016.05.19 16:56

Likus kelioms valandoms iki Vilniaus savivaldybės komisijos sprendimo, kad su „MG Baltic“ siejamas konsorciumas pripažintas laimėtoju baseino prie Vilniaus Abraomo Kulviečio mokyklos statybos konkurse, Vilniaus meras pietavo su „MG Baltic“ vadovais. Remigijus Šimašius sako, kad susitikime kalbėta ne apie baseiną, ir tikina, kad už pietus tikrai neparsiduotų.

Pietų dalyviai keičiasi

Vilniaus meras R.Šimašius 15min patvirtino, kad gegužės 5 dieną, 12 val., Vilniaus Pilies gatvėje esančiame „Naručio“ viešbutyje pietavo su koncerno „MG Baltic“ vadovu Dariumi Mockumi, koncerno valdybos nariu Romanu Raulynaičiu ir „Aprangos“ grupės vadovu Rimantu Pervenecku.

Kai koncernas „MG Baltic“ pranešė, kad R.Perveneckas pietuose nedalyvavo, meras pripažino suklydęs ir patikslino, kad, be D. Mockaus ir R. Raulynaičio prie stalo sėdėjo Rolandas Vingilis, „MG Baltic“ viceprezidentas, nekilnojamojo turto holdingo „MG Valda" valdybos pirmininkas. „MG Baltic“ savo pranešime nutylėjo, kad pietuose dalyvavo ir R. Vingilis.

Sutapimas ar ne?

Po penkių valandų susirinkusi į posėdį Vilniaus savivaldybės viešųjų pirkimų komisija nutarė, kad baseiną prie Vilniaus Abraomo Kulviečio mokyklos statys konsorciumas, kurio vienas iš partnerių su „MG Baltic“ susijusi „Vilmeta“. Kad sprendimas laimėtoju pripažinti konsorciumą su „Vilmeta“ priimtas gegužės 5 d., oficialiai patvirtina Viešųjų pirkimų tarnyba.

Vilniaus savivaldybė patvirtino, kad komisijos posėdis, kuriame išrinktas laimėtojas, prasidėjo gegužės 5 dieną 16 val. – praėjus kelioms valandoms po merų pietų su „MG Baltic“ vadovais.

15min nuotr./„MG Baltic“ stambiame Vilniaus savivaldybės konkurse dalyvavo iškart dviem frontais
15min nuotr./„MG Baltic“ stambiame Vilniaus savivaldybės konkurse dalyvavo iškart dviem frontais

Vilniaus meras tikina, kad pietūs su „MG Baltic“ vadovais ir tą pačią dieną paskelbti konkurso rezultatai – tik sutapimas. Esą jis šiuos pietus atidėliojo ir per juos apie konkursą nesikalbėjo.

„Ilgą laiką tas susitikimas buvo planuotas ir atidėliotas. Jis buvo perkeltas iš mano darbotvarkės, todėl tos datos su konkursu visai nesutampa“, – aiškino meras.

Tačiau klausiamas, ar tai galėjo būti gegužės 5-oji diena, kurią ir buvo paskelbti konkurso nugalėtojai, jis pripažino, kad greičiausiai taip ir buvo.

„Greičiausiai, kad gegužės 5 diena gali ir būti, nes tai buvo kažkur savaitė iki garsiųjų įvykių (STT pradėto tyrimo dėl E. Masiulio kyšio paėmimo iš „MG Baltic“ – red.past.)“, – bandė atsiminti R. Šimašius.

Mero versija: kalbėjome apie paminklą ir skulptūras

Jis bandė įtikinti, kad savivaldybės konkursai pokalbyje su „MG Baltic“ vadovais nebuvo aptarti.

„Kalbėjome apie paminklus. Jono Basanavičiaus paminklą ir jo vietą, nes „MG Baltic“ koncernas buvo nusprendęs ir, tikiuosi, yra nusprendęs sponsoriuoti paminklą. Jie turėjo aiškią viziją, kad paminklo norėtų K.Sirvydo skvere, tačiau mano nuomonė su jų nesutapo, ir patvirtinta visai kita tvarka. Be to, ir dėl paminklo nėra nuspręsta, yra konkursas skelbiamas. Aš juos pakviečiau neįsižeisti dėl to ir dalyvauti konkurse. Jei bus geriausias, tai ir laimės. Sakiau, kad tikiuosi, jog bus geresnių, bet, jei nebus, tai ir jis gali laimėti“, – pasakojo R. Šimašius.

Sostinės taryba dar kovo pabaigoje galutinai nusprendė – paminklas dr. Jonui Basanavičiui Vilniuje turi būti pastatytas naujai formuojamoje aikštėje prie Nacionalinės filharmonijos.

Konkursą paminklui ketinama skelbti šią vasarą, o laimėtojus atsirinkti iki šių metų lapkričio, geriausioms idėjoms Vyriausybė pažadėjo skirti iki 15 tūkst. eurų.

D. Mockus šneka viena, o R. Raulynaitis – kita

Dar pernai rugpjūtį LRT.lt „MG Baltic“ valdybos narys R. Raulynaitis sakė, kad jo atstovaujamas koncernas yra pažadėjęs prisidėti, finansuojant paminklo J. Basanavičiaus statybą sostinėje, tačiau su tam tikromis sąlygomis.

„Mes norėtume, kad paminklo statybos iniciatore ir organizatore būtų Nacionalinio muziejaus direktorė Birutė Kulnytė, kas būtų natūralu, nes ji tai gerai išmano. Mums taip pat priimtinas jos pasiūlytas skulptoriaus Rapolo Jakimavičiaus sukurtas J. Basanavičiaus paminklas, kuris atsirastų Konstantino Sirvydo skvere“, – kalbėjo jis LRT.lt.

Tačiau jau po mėnesio laikraščiui „Respublika“ D. Mockus aiškino, kad jokių papildomų sąlygų koncernas neturi.

„Ne, ne – jokių papildomų sąlygų nėra. Nei autoriaus, nei paminklo stovėjimo vietos pasirinkimui jokios įtakos neturiu – visus šiuos reikalus sprendžia vyriausybinė komisija. Esu įsipareigojęs finansuoti tokio paminklo J. Basanavičiui statybą, dėl kokio toji komisija apsispręs“, – sakė D. Mockus „Respublikai“ 2015-ųjų rugsėjį.

Kodėl reikia kalbėti apie seniai nukeltas skulptūras?

Mero teigimu, kita aptarta tema buvo Žaliojo tilto skulptūros, nes R. Raulynaitis neva ilgai priešinosi jų nukėlimui.

„Jis prašėsi anksčiau pas mane ateiti dėl Žaliojo tilto skulptūrų nuėmimo. Jam atrodė, kad netikslinga yra jas nukelti ir gavau net savotišką dovaną – nuotrauką su skulptūromis, kur sakoma, kad jos neturi būti nuimtos“, – aiškino R. Šimašius.

Skulptūros nuo Žaliojo tilto buvo nukeltos dar pernai liepos pabaigoje.

Prabilo ir apie statybas

Vilniaus meras pripažino, kad per pietus pats uždavė klausimą apie koncerno planuojamas statybas Vilniaus mieste.

„Natūraliai aš paklausiau: ar planuojate ką nors statyti Vilniaus mieste. Paklausiau, ar jie nusiteikę prisidėti prie Japoniško sodo sutvarkymo, nes jis Geležinio Vilko gatvėje, todėl natūralu, kad tie, kas ten turi sklypus, galėtų prisidėti. Daugiau temų nebuvo“, – sakė R. Šimašius.

Vilniaus japoniško sodo svetainėje internete skelbiami projekto rėmėjai. Tarp projekto draugų jau senokai nurodoma „MG Baltic“ statybų bendrovė „MG Valda“.

Tačiau klausiamas, ką „MG Baltic“ atsakė apie statybų planus, meras tikino išgirdęs pasiguodimų, kad ne visada bendruomenės teigiamai priima jų pasiūlymus, ypač Užupyje.

„Tačiau mano komentaro nebuvo. Jokių temų apie jokius pirkimus, apie jokias statybas, nieko nebuvo. Jokių užuominų, jokių siūlymų, nieko nebuvo. Visi žino, kad man siūlyti nieko negalima“, – teigė jis.

Pasak mero, pietuose su „MG Baltic“ turėjo dalyvauti ir Vilniaus savivaldybės administracijos direktorė Alma Vaitkunskienė, tačiau ji tą dieną susirgo, todėl R.Šimašius su „MG Baltic“ vadovais susitiko be liudininkų.

Darbotvarkėje nebuvo

Apie pietus su „MG Baltic“ vadovais R. Šimašiaus oficialioje darbotvarkėje nebuvo skelbiama, nors meras tikina esąs už tai, kad būtų skelbiami visi jo susitikimai.

„Mano principas yra toks, kad visos darbotvarkės turi būti viešinamos. Aišku, pietų formatas toks – susitinku su įvairiais žmonėmis: pažįstamais, nepažįstamais, tad pietūs ne visada papuola į darbotvarkę“, – pripažino jis.

R. Šimašius pripažino, kad už pietus jis pats nemokėjo, tačiau patikino, kad už maistą tikrai neparsiduotų.

„Pietūs tikrai nebuvo prabangūs. Nebuvo tokie, kurie man padarytų kokią įtaką. Kiek atsimenu, sąskaitą apmokėjo jie, bet pietumis manęs juo labiau nupirkti negalima, kaip ir niekuo kitu“, – juokėsi R. Šimašius.

„MG Baltic“ patvirtina mero versiją

„MG Baltic“ komentaro apie šį susitikimą 15min laukė dvi valandas. Per tą laiką apie per pietus su koncerno vadovais aptartus klausimus Vilniaus meras R. Šimašius suskubo parašyti savo socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje.

Po dviejų valandų 15min atsiųstame atsakyme koncernas patvirtino mero versiją, tik paneigė R. Pervenecko dalyvavimą pietuose.

„Gegužės pradžioje vykusių pietų metu Darius Mockus, Romanas Raulynaitis ir Vilniaus meras aptarė klausimus, susijusius su Basanavičiaus paminklo statyba ir šio projekto rėmimu. „Aprangos“ generalinis direktorius Rimantas Perveneckas nedalyvavo, nes šio paminklo statyba – koncerno mastu remiamas projektas, o ne kurios nors atskiros koncerno įmonės iniciatyva.

Prie platesnio mero komentaro neturime ko pridurti...“ – 15min atsakė koncerno „MG Baltic“ informacijos analitikė Živilė Andriūnienė.

Primename, jog Vilniaus savivaldybė yra pripažinusi „MG Baltic“ dalyvavimą baseino statybos konkurse. Tačiau praėjusią savaitę paskelbta tik tiek, kad laimėjusiu pripažintas penkių įmonių konsorciumas ketina koncerno įmonę „Mitnija“ samdyti subrangove. Apie tai, kad konsorciumo dalyvė „Vilmeta“ yra kontroliuojama „MG Baltic“, savivaldybė nutylėjo.

Be to, „Vilmeta“ dalyvauja ir dar viename baseino statybų konkurse – liberalų taip pat kontroliuojamoje Klaipėdoje. Ten su „MG Baltic“ susijusi bendrovė reiškia pretenzijas dėl konkurso eigos.