Verslas

2013.03.18 07:49

Lietuvoje bus siuvami Cristiano Ronaldo prekės ženklo apatiniai

Jei reikėtų vienu sakiniu apibūdinti globalizacijos apraiškas Lietuvoje, tam puikiai tiktų įmonės „VIP“, kuriai vadovauja Tomas Tumynas, pavyzdys. Kazlų Rūdoje danams priklausančioje siuvykloje itališkomis ir amerikietiškomis staklėmis bus siuvami futbolininko Cristiano Ronaldo vardo apatiniai, kuriuos nešios vyrai visame pasaulyje.

Jei reikėtų vienu sakiniu apibūdinti globalizacijos apraiškas Lietuvoje, tam puikiai tiktų įmonės „VIP“, kuriai vadovauja Tomas Tumynas, pavyzdys. Kazlų Rūdoje danams priklausančioje siuvykloje itališkomis ir amerikietiškomis staklėmis bus siuvami futbolininko Cristiano Ronaldo vardo apatiniai, kuriuos nešios vyrai visame pasaulyje.

Šiuo metu 20 metų veikiančioje siuvykloje dirba apie 160 darbuotojų. Tačiau artimiausiu metu gali prireikti ir daugiau – planuojama įvesti ir naktinę pamainą, nes danų įmonė „JBS Textile Group“, kuriai tiekiami Lietuvoje pasiūti apatiniai, pasirašė sutartis dėl futbolininko Cristiano Ronaldo ir tenisininkės Caroline Wozniacki prekės ženklų apatinių ir kojinių linijų kūrimo.

„Jau turime pirmus pavyzdžius, bet gaminti dar nepradėjome. Pats Cristiano labai aktyviai kišasi į dizainą, labai tuo domisi ir, manau, dar užtruks, kol prasidės masinė gamyba“, – pasakojo T. Tumynas.

Įmonės direktorius žada, kad naujai sukurtus ir Lietuvoje pasiūtus apatinius bandys įsiūlyti ir prekybininkams Lietuvoje.

Planuose – ir Lietuvos įžymybės apatiniai

Dar prieš porą metų visa Kazlų Rūdoje esančioje siuvykloje pasiūta produkcija buvo eksportuojama į Daniją, tačiau šiuo metu dalis produkcijos parduodama ir Lietuvos parduotuvėse – čia galima įsigyti „JBS Textile Groupe“ prekės ženklų „Marathon“ ir „Olympia“ apatinių.

Tačiau pradėjęs gaminti C. Ronaldo ir C. Wozniacki apatinių liniją, T. Tumynas prasitarė, kad siuvyklos vizijoje – ir Lietuvos įžymybės apatinių linija.

„Žadame ir Lietuvoje derėtis su garsiu krepšininku ar madų šou atstovu ir daryti vardinę liniją. Danijoje jau yra siuvama tokia linija su vietos dizaineriu“, – teigė įmonės direktorius.

Pajautė emigraciją, bet darbuotojų netrūksta

Prieš šešerius metus Kazlų Rūdoje buvo pastatytas naujas sukirpimo cechas, kuriame per metus sukerpama 150–200 tonų medžiagų per metus. Siuvykloje pasiuvama apie 3–4 mln. apatinių vaikams, vyrams ir moterims.

2011 m. duomenimis, Kazlų Rūdoje buvo apie 12 tūkst. gyventojų. T. Tumynas pasakojo, kad siuvėjų netrūksta, nors dalis ir išvažiuoja uždarbiauti į užsienį.

„Anksčiau atvažiuodavo dirbti ir iš Marijampolės. Dabar praktiškai visi darbuotojai iš Kazlų Rūdos ar aplinkinių mažesnių miestelių“, – kalbėjo pašnekovas.

Pasak jo, moteriškas kolektyvas kartais nukenčia nuo emigracijos, tačiau palyginus darbuotojų kaita nedidelė.

„Aišku, problema šiokia tokia yra. Buvo, kad per vieną mėnesį aštuonios siuvėjos išvažiavo į užsienį, bet nuolat turime iš motinystės atostogų grįžtančių darbuotojų, todėl siuvėjų stygiumi nesiskundžiame“, – kalbėjo įmonės direktorius.

Kaip pasakojo T. Tumynas, „JBS Texile Group“ siuvyklas turi ir Indijoje bei Turkijoje. Tačiau pašnekovas tikino, kad visgi danams priimtinesnis lietuviškas produktas.

„Čia mums pavyksta gaminius tiekti aukštesnės kokybės. Turime geresnes technologijas, administracija efektyviau dirba, reta darbuotojų kaita ir jų profesionalumas. Be to ir komunikacija lengvesnė, logistika greitesnė“, – teigė jis.

DELFI primena, kad Lietuvos statistikos departamento duomenimis 2012 m. tekstilės medžiagų ir tekstilės dirbinių eksportas siekė 3,744 mlrd. Lt (4,7 proc. augimas palyginus su 2011 m.), importas 3,2 mlrd. Lt (3,7 proc. augimas).

www.DELFI.lt