Naujienų srautas

Verslas2016.05.19 11:55

Tegu gauna algą ir nieko nesitiki: ekspertė įvardijo, kas atbaido darbuotojus

Kokiose vietose žmonėms dirbti gera, kokie aspektai nulemia pasitenkinimą savo darboviete? O taip pat – kas atbaido gerus potencialius darbuotojus? Į šiuos klausimus buvo siekiama atsakyti LRT TELEVIZIJOS laidoje „Labas rytas, Lietuva“.

Personalo valdymo ekspertė Milda Šakalienė įvardija visą pluoštą aspektų, kurie lemia pasitenkinimą darbu, pabrėždama, kad atlyginimas šiais laikais toli gražu ne visada yra lemiantis aspektas.

„Aplinka, vadovavimo stiliai, atlyginimai, įvairios motyvacijos, skatinimo priemonės, paties darbo prasmė, įdomumas. Šiandien nebeužtenka vien tik atlyginimo. Darbuotojai taip pat nori ir karjeros galimybių“, – pažymi specialistė.

Personalo valdymo profesionalų asociacijos vadovė Solveiga Grudienė teigia, kad pastaruoju metu darbo rinkoje vis labiau trūksta kvalifikuotų specialistų.

„Svarstyklės yra pasislinkusios. <...> Ypač kvalifikuotų specialistų, vadovų darbo rinkoje trūksta. Ne juos renkasi, o jie renkasi“, – sako personalo valdymo ekspertė.

Kalbėdama apie blogas praktikas, kai darbuotojai yra atbaidomi, S. Grudienė teigia, kad labiausiai kenkia įsivaizdavimas, kad vis dar gyvename dvidešimties metų senumo sistemoje, kur vyrauja požiūris – „man svarbu, kad jis padarytų darbą ir visiškai nesvarbu, ko jis nori – tegu gauna algą ir nieko nesitiki“, taip pat reguliarus priminimas, kad „vis dar yra eilė darbuotojų už durų“.

Anot S. Grudienės, tokios darbuotojus atbaidančios organizacijos jau seniai nebeegzistuoja darbo rinkoje, „jei jos nepersiorientuoja ir nepradėjo galvoti apie žmogų, kaip apie patį svarbiausią organizacijos resursą“.

Plačiau apie tai – įraše. 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi