Verslas

2021.03.23 22:37

ITAKA atnaujina tiesioginius skrydžius iš Vilniaus į Madeirą

LRT.lt2021.03.23 22:37

Kelionių organizatorius ITAKA kovo 23 dieną atnaujino užsakomuosius skrydžius iš Vilniaus į Madeirą.

„ITAKA Lietuva“ lėktuvai kils kiekvieną antradienį iki pat spalio mėnesio pabaigos.

LRT.lt primena, kad atvykstantiesiems į Lietuvą privaloma turėti ne tik neigiamą COVID-19 testą, bet ir QR kodą, kuris gaunamas dar prieš kelionę užpildžius Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) tinklalapyje esančią anketą.

Visi keliautojai privalo izoliuotis, išskyrus numatytąsias išimtis. Tendencijos rodo, kad nuo grįžtančiųjų ir atvystančiųjų sąmoningumo ir atsakomybės priklausys ir atlaisvinimų galimybės artimiausiu metu, sakoma SAM pranešime žiniasklaidai.

QR kodas privalo būti pateiktas vežėjui prieš patenkant į transporto priemonę arba, jeigu vykstama savo transportu, NVSC specialistams ar kitiems pareigūnams pasienio kontrolės punkte ar keleivių kontrolės punkte.

Taip pat SAM primena, kad privalomas tyrimas dėl COVID-19 (PGR tyrimas arba antigeno testas iš nosiaryklės) turi būti atliktas ne seniau nei prieš 72 val. iki atvykimo į Lietuvą ir gautas neigiamas atsakymas, kurį prieš kelionę privaloma pateikti vežėjui. Testą dėl COVID-19 būtina turėti asmenims nuo 16 metų amžiaus imtinai. Serologinių antikūnų tyrimų atsakymas nepripažįstamas.

Išimtis taikoma keliaujantiems savo transporto priemone asmenims, kurie turi turėti ne seniau nei prieš 72 val. iki atvykimo į Lietuvą atlikto tyrimo gautą neigiamą atsakymą arba per 24 val. nuo atvykimo turi registruotis ir atlikti tyrimą Lietuvoje.

SAM perspėja, kad už reikalaujamo tyrimo ar neužpildytą anketą (t. y. QR kodo neturėjimą), fiziniams asmenims gali grėsti bauda nuo 500 iki 1500 eurų.

Be to, atvykusiesiems į Lietuvą privaloma 10 dienų izoliacija. Izoliacijos laiką galima sutrumpinti ne anksčiau kaip 7-ą izoliacijos dieną savo lėšomis atlikus COVID-19 (PGR) tyrimą ir gavus neigiamą rezultatą.

Pažymima, kad esama išimčių: pasienio darbuotojai, taip pat kasdien ar kiekvieną darbo dieną kertantys Lietuvos ir kitos Europos Sąjungos valstybės sieną asmenys – vykstantieji darbo reikalais, mokiniai, studentai ir stažuotojai – turi turėti ne seniau nei prieš 7 dienas prieš grįžtant ar atvykstant į Lietuvą atliktą tyrimą COVID-19 nustatyti ir gautą neigiamą tyrimo atsakymą, jiems izoliuotis nereikia.

Reikalavimas dėl tyrimo ir izoliacija nėra taikomas tranzitu per Lietuvą vykstantiems žmonėms, oficialioms delegacijoms, taip pat asmenims, turintiems gydymo įstaigos dokumentą, patvirtinantį, kad asmuo persirgo COVID-19, kai diagnozė buvo patvirtinta, remiantis teigiamu PGR tyrimo ar antigeno testo rezultatu, ir nuo teigiamo tyrimo rezultato praėjo ne daugiau kaip 90 dienų iki grįžimo ar atvykimo į Lietuvą. Tyrimo bei izoliacijos nereikia ir asmenims, turintiems gydymo įstaigos dokumentą, konkrečios šalies skiepijimų sertifikatą arba tarptautinį skiepijimų sertifikatą, nurodantį, kad asmens skiepijimas pagal skiepijimo schemą yra baigtas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt