Verslas

2021.03.23 10:45

JAV centrinio banko vadovas: bitkoinui trūksta esminių elementų tapti naudinga valiuta

BNS2021.03.23 10:45

Bitkoinui trūksta esminių elementų tapti naudinga valiuta, o jis rinkoje keičia veikiau auksą nei JAV dolerį, pareiškė JAV Federalinių rezervų sistemos (šalies centrinio banko) vadovas Jerome`as Powellas.

„Kriptovaliutos labai nestabilios. Pavyzdys – bitkoinas. Todėl nėra labai tinkamos kaip taupymo priemonė. Jos niekuo neparemtos. Tai labiau panašu į spekuliacijas. Iš esmės – jos aukso, o ne dolerio pakaitalas“, – kalbėjo jis per internetinį seminarą, organizuotą Tarptautinių atsiskaitymų banko (BIS).

Tuo tarpu steblkoinus (kriptovaliutas, kurių kursas siejamas su tradicinėmis valiutomis ar aktyvais) J. Powellas pavadino pagerintomis įprastinių kriptovaliutų versijomis.

„Steblkoinai gali vaidinti svarbų vaidmenį, tinkamai reguliuojant, tačiau šis vaidmuo nebus esminis formuojant naujos pasaulinės pinigų sistemos pamatus“, – sakė jis.

Pasak J. Powello, FRS kažkada gali sukurti skaitmeninį dolerį, tačiau ne anksčiau kaip po kruopščios analizės ir JAV visuomenės bei vyriausybės pritarimo.

„Kadangi JAV doleris yra pagrindinė pasaulyje rezervinė valiuta, mums nereikia skubėti su šiuo projektu, nereikia būti pirmiems“, – pabrėžė FRS vadovas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt