Verslas

2016.05.18 12:01

JAV padidino plieno importo muitus Kinijai penkis kartus

ELTA 2016.05.18 12:01

JAV padidino importo muitus Kinijos plieno gamintojams daugiau nei penkis kartus, kaltindamos juos pardavinėjant savo produkciją žemesnėmis nei rinkos kainomis, informuoja BBC.

Mokesčiai taikomi Kinijos gamybos šaltai valcuotam plokščiajam plienui, kuris yra naudojamas automobilių gamyboje bei statyboje.

Šiuo metu, kai JAV prekybos departamentas priėmė atitinkamą sprendimą, įtampa tarp abiejų šalių dėl tam tikrų rūšių produkcijos auga. Plieno klausimas yra itin jautrus klausimas abiems šalims.

JAV ir Europos plieno gamintojos tvirtina, kad Kinija iškreipia pasaulinę rinką. Balandžio pabaigoje šalys plieno gamintojos paskelbė bendrą pareiškimą, kuriame imtis priemonių prieš perteklinę plieno gamybą ragina Jungtinės Valstijos, Kanada, Europos Sąjunga, Japonija, Meksika, Pietų Korėja, Šveicarija ir Turkija. Kinija, kurioje plieno gamyba pastaraisiais mėnesiais siekė rekordinį lygį, sulaukia vis daugiau kritikos dėl to, kad parduodama plieną nuostolingai iškreipia tarptautines rinkas.

JAV plieno pramonės atstovai tvirtina, kad pernai apie 12 000 darbuotojų buvo atleisti dėl nesąžiningos Kinijos konkurencijos. Kinija teigia, kad dėl plieno problemų kalta silpna ekonomika, ir tikina, kad jau ėmėsi priemonių mažinti plieno gamybą.

Pernai Kinija į JAV eksportavo šaltai valcuoto plokščiojo plieno produkcijos už 272,3 mln. dolerių.